Türkiye İstatistik Kurumu KPSS’siz 57 Sürekli İşçi Alacak

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) Başkanlığı tarafından yayınlanan ilanda KPSS’SİZ 57 sürekli işçi alımı yapılacağı ilan edilmiştir. Başvuracaklar en az ilkokul mezunu olması gerekmektedir.

   1045 25.12.2018
Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) Başkanlığı tarafından 25 Aralık 2018 tarihinde yayınlanan ilan ile en az ilkokul mezunu adaylar arasından KPSS’siz 57 sürekli işçi alımı (kamu personel alımı) yapılacağı duyurulmuştur. Başvurular 31 Aralık 2018 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

Türkiye İstatistik Kurumu merkez teşkilatı birimlerinde 4857 sayılı İş Kanunu ve ilgili yönetmelik hükümleri kapsamında İŞ-KUR üzerinden Soğuk Mutfak Aşçısı, Aşçı, Tatlı Ustası, Aşçı Yardımcısı, Servis Elemanı (Garson), Bulaşıkçı ve Temizlik Görevlisi olarak çalıştırılmak üzere sürekli işçi alınacaktır.

Soğuk Mutfak Aşçısı olarak en az 5 (beş) yıllık iş deneyimi istenecek olup, iş deneyimini SGK hizmet dökümü ve çalıştığı işyerinden alınacak çalışma belgesi ile belgelendirmek. En az lise ve dengi okul mezunu olmak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı Aşçı Ustalık Belgesine sahip olmak. MEB onaylı Hijyen Eğitim Belgesine sahip olmak. Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Aşçılık/Yiyecek İçecek Alanının Mutfak Bölümü Mezunu olanların, Aşçı Ustalık Belgesini ibraz etmelerine gerek yoktur. 25 - 40 yaş arasında olmak. İşkur ilan numarası 00004775657 olarak verilmiştir.

Aşçı olarak en az 5 (beş) yıllık iş deneyimi istenecek olup, iş deneyimini SGK hizmet dökümü ve çalıştığı işyerinden alınacak çalışma belgesi ile belgelendirmek. En az lise ve dengi okul mezunu olmak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı Aşçı Ustalık Belgesine sahip olmak. MEB onaylı Hijyen Eğitim Belgesine sahip olmak. Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Aşçılık/Yiyecek İçecek Alanının Mutfak Bölümü Mezunu olanların, Aşçı Ustalık Belgesini ibraz etmelerine gerek yoktur. 25 – 40 yaş arasında olmak. İşkur 00004775769 olarak iş ilan numarası ilan edilmiştir.

Tatlı Ustası olarak en az 5 (beş) yıllık iş deneyimi istenecek olup, iş deneyimini SGK hizmet dökümü ve çalıştığı işyerinden alınacak çalışma belgesi ile belgelendirmek. En az lise ve dengi okul mezunu olmak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı Aşçı Ustalık Belgesine sahip olmak. MEB onaylı Hijyen Eğitim Belgesine sahip olmak. Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Aşçılık/Yiyecek İçecek Alanının Mutfak Bölümü Mezunu olanların, Aşçı Ustalık Belgesini ibraz etmelerine gerek yoktur. 25 - 40 yaş arasında olmak. İş ilan numarası 00004775673 olarak verilmiştir.

Aşçı yardımcısı olarak en az 2 (iki) yıllık iş deneyimi istenecek olup, iş deneyimini SGK hizmet dökümü ve çalıştığı işyerinden alınacak çalışma belgesi ile belgelendirmek. En az lise ve dengi okul mezunu olmak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı Aşçı Ustalık Belgesine sahip olmak. MEB onaylı Hijyen Eğitim Belgesine sahip olmak. Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Aşçılık/Yiyecek İçecek Alanının Mutfak Bölümü Mezunu olanların, Aşçı Ustalık Belgesini ibraz etmelerine gerek yoktur. 20 – 35 yaş arasında olmak. İş ilan numarası 00004775693 olarak ilan edilmiştir.

Servis Elemanı (Garson)olarak en az 2 (iki) yıllık iş deneyimi istenecek olup, iş deneyimini SGK hizmet dökümü ve çalıştığı işyerinden alınacak çalışma belgesi ile belgelendirmek. En az lise ve dengi okul mezunu olmak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı Garsonluk (Servis) Belgesine sahip olmak, MEB onaylı Hijyen Eğitim Belgesine sahip olmak. Mesleki Teknik Anadolu Liselerinin Yiyecek İçecek alanının Servis Bölümü Mezunu olanların, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı Garsonluk (Servis) Belgesini ibraz etmelerine gerek yoktur. 20 – 35 yaş arasında olmak. İŞKUR ilan numarası 00004775938 olarak yayınlanmıştır.

Bulaşıkçı olarak en az 2 (iki) yıllık iş deneyimi istenecek olup, iş deneyimini SGK hizmet dökümü ve çalıştığı işyerinden alınacak çalışma belgesi ile belgelendirmek. En az ilköğretim mezunu olmak. MEB onaylı Hijyen Eğitim Belgesine sahip olmak. 20 – 35 yaş arasında olmak. İş kurumu ilan numarası 00004775816 olarak ilan edilmiştir.

Temizlik personeli alımı için; En az lise ve dengi okul mezunu olmak. 20 – 35 yaş arasında olmak. İşkur ilan numarası 00004775758 olarak verilmiştir.

Türkiye İstatistik Kurumu 57 sürekli işçi alımı ilan kılavuzu için tıklayın.

Kaynak: Türkiye İstatistik Kurumu KPSS’siz 57 Sürekli İşçi Alacak

Sosyal Medyada KpssRehber