TSK Muvazzaf Subay ve Astsubay Alımı Başvuru Şartında Değişiklik Yaptı!

TSK Muvazzaf Subay ve Astsubay Alımı Başvuru Şartında Değişiklik Yaptı!

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla Muvazzaf Subay ve Astsubay alımı yapacağını açıklayan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) başvuru şartında yeni bir değişiklik yaptı. Peki hangi şart değiştirildi? işte merak edilenler.

   764 14.11.2018

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından yayımlanan ilanla beraber TSK bünyesine dış kaynaktan muvazzaf subay ve astsubay alımı yapılacağı ifade edilmişti.

Söz konusu ilan Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla erişime açılmıştı 

BAŞVURU TARİHİ

Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayımlana ilanda ise başvuru yapacak adaylar ön başvurularını 7 Kasım 2018 tarihinde başladı ve 22 Kasım 2018 tarihinde başvuruların sona ereceği ifade edildi.

İLAN DETAYLARI

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından yayımlanan  muvazzaf subay ve astsubay alım ilanına başvuru yapacak adaylar Mill Savunma Bakanlığı web adresi üzerinden personel temin sistemi aracılığıyla başvuru yapabilecekler.

 

Ancak oradan erişim sağlamayı bilmeyen adaylar alt kısımda kamupersoneli.net olarak verdiğimiz bağlantı adreslerini kullanarak kılavuzda yer alan düzenlemeler ve detaylara göre bilgi sahibi olacak ve başvuru yapabileceklerdir.

ŞARTTA DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından geçilen dönemler içerisinde bütün mezun adaylarının başvuru yapabildiği muvazzaf subay alımları yapılıyordu.

Ancak 2018 yılının ilanında ise sadece bazı belirtilen bölümlerden mezun olan adaylara başvuru hakkı tanındığı kılavuzlar içerisinde yer almıştı.

Türk Silahlı Kuvvetleri ise gereken çalışmaları yaptı ve tüm lisans mezunlarının muvazzaf subaylık için başvuru yapabileceklerini açıkladı.

Sosyal Medyada KpssRehber