THY 2019 8 Bin Personel Alımı Hakkında Yeni Açıklama: Kadro Dağılımı Belli Oldu

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı personel alımları hakkında yeni açıklamalarda bulundu. İlker Aycı'nın açıklamalarında Türk Hava Yolları bünyesinde 2019 yılında 8 bin personel alımı yapılacak.

   2421 18.03.2019
Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, THY ve havacılığa ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Aycı'nın açıklamaları:

THY SATILIYOR İDDİALARI

THY'nin yüzde 51'i BİST'te halka açık. Yüzde 49 blok hissesi Türkiye Varlık Fonu'na ait. Her seçim döneminde THY alınıp satılıyor. Sosyal medyada yayılıyor. Ne böyle bir görüşme var, ne böyle bir konu var. Türkiye Türk Hava Yolları'ndan memnun. Havacılığın çıtasını yükselten bir gurur markası. Satışa ilişkin görüşme dahi yok, son derece yalan bir haber. Bu konuyu çok manidar buluyorum.

 

TAŞINMA SÜRECİ

Dünyanın en büyük havalimanına taşınıyoruz. Satın almıyoruz. Yatırımcılarımız yanılmasın. Biz özellikle yeni deneyimleri yaşatacak muhteşem bir tesise taşınıyoruz. Biz şu anda bu taşınmaya hazırız. 6 Nisan saat 14'te uçuşlar İstanbul Havalimanı'ndan başlayacak. Bize en yakın taşınma bizim yarımız kadar. Bizim yarımız kadar olan da bir iki tane. Havacılık tarihinin en büyük taşınmalarından biri olacak. Biz bu taşınmayı belgesel yapacağız. Uzman bir ekiple de çalışıyoruz. Bu hikayeyi de paylaşacağız. Atatürk Havalimanı'nda bulunan uçaklar yolcusuz olarak gelecek. Diğer lokasyonlarda bulunan uçaklar yolcularıyla gelecek.

PERSONEL ALIMI

1150 civarı yeni kaptan alacağız. Kabin ekibi olarak da 2300 kişi işe alacağız. Bu yıl 8 bini aşan istihdam planlıyoruz. 60 bin kişilik ailemiz 68 bin kişiye çıkacak.

THY PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?
 

Türk Hava Yolları personel alım ilanlarına başvuru yapacak olan adaylar bazı nitelikleri taşımak zorundadırlar. Bu sebeple adaylardan;
 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 

Aktif Sorumluluk ve inisiyatif alabilen,
 

01 Ocak 1985 ve sonrası doğumlu olmak (Pozisyonlara göre değişebiliyor),
 

İyi derecede İngilizce bilmek,
 

Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak,
 

Adli sicil kaydı bulunmamak,
 

Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmak,
 

Analitik düşünebilme ve analiz edebilmek,
 

Vardiyalı çalışmaya yatkın olmak gibi nitelikler aranacak.
 

Başvuru Şartları alım yapılacak pozisyona göre farklılık göstermektedir.
Kamu Personeli

Sosyal Medyada KpssRehber