TCDD Yeni İlan ile Lise Mezunu 356 Kamu Personeli Alımı

Yeni DPB yayınladığı ilan ile TCDD lise mezunu 356 kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Alımlar 48 şehre gerçekleşecektir. Alıma başvuru şekli ve şartları nelerdir.

   1010 29.12.2018
Yeni Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayınlanan ilan ile TCDD lise mezunu 356 kamu personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Alım 48 şehre gerçekleşecektir. En belirgin şart 36 yaşından gün almamış olmak olarak yayınlanmıştır.

Alınacaklar 42 demiryolu yapım işçisi, 188 demiryolu hattı bakımı onarımcısı, 40 liman vinç operatörü ve 86 Tren Teşkil İşçisi olarak toplam 356 kişi istihdam edilecektir.

Şehirler şöyle: Konya, Batman, Elazığ, Erzurum, Muş, Bitlis, Amasya, Tokat, Edirne, Zonguldak, Karabük, Yozgat, Tekirdağ, Siirt. Bingöl, Sivas, Sakarya, Osmaniye, Mersin, Manisa, Malatya, Kütahya, Kocaeli, Kırklareli, Kayseri, Kars, karaman, Uşak, Kahramanmaraş, İzmir, İstanbul, Gaziantep, Eskişehir, Bilecik, Balıkesir, Şanlıurfa, Burdur, Erzincan, Denizli, Niğde, Mersin, Van, Ankara, Afyonkarahisar, Adıyaman, Kırıkkale, Aydın ve Adana olarak açıklandı.

Başvurular Türkiye iş kurumu tarafından yayınlanacak ilan ile 9 Nisan 2019 ile 15 Nisan 2019 tarihleri aralığında İŞKUR ilanları üzerinden yapılacaktır.

TCDD 356 lise mezunu kamu personeli alımı kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak: TCDD Yeni İlan ile Lise Mezunu 356 Kamu Personeli Alımı

Sosyal Medyada KpssRehber