Subay ve Astsubay alımı için TSK ilan yayımladı!.

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla TSK Muvazzaf Subay ve Astsubay alımları için yeni bir ilan yayımlandı ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesine dış kaynaktan muvazzaf subay ve astsubay alımı yapılacağı ilan edildi. Peki Muvazzaf Subay ve Astsubay alımları için şartlar neler? Muvazzaf Subay ve Astsubay alımları için başvuru tarihi ne zaman? Muvazzaf Subay ve Astsubaylar için aranan özellikler neler? Detaylar haberimizde....

   507 08.11.2018
MUVAZZAF SUBAY ALIMI İÇİN ARANAN GENEL ŞARTLAR

Muvazzaf subay alımına başvuru yapacak adaylardan talep edilen şartlar şu şekilde;

Adayların Türk vatandaşı olması gerekiyor. Diğer yandan adayların taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adlî sicilden çıkartılmış olsa bile, bir cürümden hükümlü bulunmamaları gerekiyor.

Sivil ve askeri okullardan herhangi bir nedenle çıkarılmış olmamak zorunlu olurken, her ne sebepten olursa olsun TSK bünyesinden çıkarılmamış olmak talep ediliyor.

Bununla beraber adaylara yönelik olarak uygulanacak olan Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmaları talep ediliyor.

Herhangi bir kadın veya erkek olmak şartı ile nikahsız beraber yaşamamak zorunlu olarak ifade edildi ve ayrıca hakkında Yedek Subay olamaz kararı bulunmayan adayların başvuruları alınacak.

Komutanlıkları ve Öğrencileri ile Fakülte ve Yüksek Okullardan Yetişen Subaylara ait Yönetmelik'teki diğer şartlara sahip olmak.

 

BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN?

Muvazzaf subay alımı için yapılacak olan ön başvurular 7 Kasım 2018 tarihinde başladı ve 22 Kasım 2018 tarihinde sona erecek.

MUVAZZAF ASTSUBAY ALIMI İÇİN ARANAN GENEL ŞARTLAR

Muvazzaf astsubay alım ilanına başvuru yapacak adaylardan talep edilen şartlar şu şekilde;

Türk vatandaşı olmak zorunlu olurken adayların taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aşımına uğramış, yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş bir suça bulaşmamış olmaları talep ediliyor.

Adayların ayrıca sivil ve askeri okullardan herhangi bir nedenle çıkarılmamış olmaları zorunlu.

Bununla beraber herhangi bir sebepten dolayı Türk Silahlı Kuvvetlerinden çıkarılmamış olmak gerekiyor.

Adayların yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırmasında olumlu sonuç almaları gerekiyor.

Herhangi bir kadın veya erkek olmak şartı ile nikahsız beraber yaşamamak zorunlu olarak ifade edildi ve ayrıca hakkında Yedek Subay olamaz kararı bulunmayan adayların başvuruları alınacak.

Komutanlıkları ve Öğrencileri ile Fakülte ve Yüksek Okullardan Yetişen Subaylara ait Yönetmelik'teki diğer şartlara sahip olmak.

Yapılacak sınavlarda başarılı olmak talep ediliyor.

926 sayılı TSK Personel Kanunu ile Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Temin Yönetmeliği'nin 6'ncı maddesindeki diğer şartlara sahip olmak.

BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN?

Muvazzaf subay alımı için yapılacak olan ön başvurular 7 Kasım 2018 tarihinde başladı ve 22 Kasım 2018 tarihinde sona erecek.

.

Sosyal Medyada KpssRehber