Son Dakika! 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen ataması Yapıldı!

Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları ile ilgili son dakika detayları belli oluyor! Binlerce kişinin büyük bir ilgiyle takip ettiği 2019 sözleşmeli öğretmen atamaları saat kaçta açıklanacak? Sabah saatlerinden itibaren vatandaşlar hem arama motoru Google'da hem de sosyal medyada 20 bin sözleşmeli öğretmen atamaları hakkında bilgi paylaşımı yapıp, araştırmalarını sürdürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı, 2019 öğretmen atama sonuçları için saat verdi. MEB ile sonuçlar açıklandığı an buradan öğrenebilirsiniz.

   1862 08.02.2019
On binlerce kişi artık son dakika sözleşmeli öğretmen atama müjdesini bekliyor! Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan son sözleşmeli öğretmen atama sonuçları açıklamasında atamaların bugün saat 10:00'da yapılacağı belirtilmişti. Atama törenine Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da katılacak. Sözleşmeli öğretmen atamaları için en çok atama yapılacak branş ise 3 bin 47 kişi ile sınıf öğretmenliği. 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacağı ifade edildi. Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları 2019 açıklandığı an sabah.com.tr'den sorgulayabilirsiniz.

En çok atama yapılacan branşların ilki belirttiğimiz gibi 3 bin 47 kişi ile sınıf öğretmenliği olurken, İngilizce öğretmenliği için 2 bin 38 kişi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği için 1.910 kişi, okul öncesi öğretmenlik için 1.001 kişi atanacak. Peki, sözleşmeli öğretmen atama sonuçları nasıl sorgulanır?

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un katılımıyla MEB Başöğretmen Salonu'nda yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığınca 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapıldı. Atama sonuçları Bakanlığın resmi web sitesinden yayınlandı.

Sonuçlar için TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada KpssRehber