Sahte Raporla Polis Olmuşlar!

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'nün, Ankara'daki bir devlet hastanesinde elverişli olmayan üyelerini 'sağlam' gibi gösterip polis yaptığı tespit edildi. Doktor Faruk Demirtaş'ın 2010, 2011 ve 2012'de toplam 114 polis koleji adayına gözleri bozuk olduğu halde 'gözü tam görüyor' teşhisi koyduğu ortaya çıktı.

   1285 03.01.2019
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'nün, Ankara'daki bir devlet hastanesinde elverişli olmayan üyelerini 'sağlam' gibi gösterip polis yaptığı tespit edildi. Doktor Faruk Demirtaş'ın 2010, 2011 ve 2012'de toplam 114 polis koleji adayına gözleri bozuk olduğu halde 'gözü tam görüyor' teşhisi koyduğu ortaya çıktı.

 

Devletin kılcal damarlarına kadar sızan, sızmak için her türlü yolu mübah gören Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'nün, kendilerinden olmayan askeri öğrencileri sahte raporla okuldan attığının tespit edilmesinden sonra şimdi de örgüt mensuplarını polis yapabilmek için sahte raporlar düzenlediği belirlendi. Skandal, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na gelen ihbarla gün yüzüne çıktı. İhbarda, "Prof. Dr. Rıza Murat Karaşen, Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başhekim olunca polis koleji adayları için FETÖ'cü doktorlardan oluşan özel bir sağlık kurulu teşekkül ettirmiş, FETÖ'cülere muayene etmeden sağlam raporu vermişler" ifadelerine yer verildi. Başsavcılık, söz konusu ihbar üzerine harekete geçerek konuyla ilgili soruşturma başlattı.

ÜÇ YILDA 114 ADAY Başsavcılık, soruşturma kapsamında, ihbarda adı geçen hastahanede böyle bir sağlık kurulunun olup olmadığını, var ise burada kimlerin görev aldığını ve söz konusu raporlarda usulsüzlük olup olmadığını Sağlık Bakanlığına sordu. Sağlık Bakanlığı Denetim Hizmetleri Başkanlığı da konuya ilişkin hazırladığı raporda, 2010, 2011 ve 2012 yıllarında Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Prof. Dr. Murat Rıza Karaşen'in başhekim olduğu dönemde oluşturulan sağlık kurulunda, göz hastalıkları uzmanı Dr. Faruk Demirtaş, KBB Hastalıkları Dr. Baran Acar, Psikiyatri Uzmanı Dr. Buket Eryonucu'nun görev yaptığı ve şüpheli Dr. Demirtaş'ın o dönemde 114 polis koleji adayının gözleri bozuk olmasına rağmen "görme: sağ-sol tam, diskromotopsi yoktur" şeklinde tespitte bulunduğu bildirildi.

Savcılık tarafından başlatılan soruşturma neticesinde yapılan incelemede, Demirtaş'ın 2010 yılında 23, 2011 yılında 41, 2012 yılında 50 öğrenci adayı için gözü bozuk olduğu halde "gözü tam görüyor" şeklinde sahte rapor hazırladığı, yine aynı raporun altına "polis koleji öğrencisi olur" yazdığı ve gözü bozuk adayların öğrenci statüsüne geçmelerini sağladığı tespit edildi.

TAMAMI FETÖ’CÜYMÜŞ Doktorun verdiği sahte raporla polis kolejine alınan 114 kişinin örgüt irtibatı sebebiyle kamu görevine alınmadığı, bir kısmının FETÖ soruşturmalarında şüpheli olduğu, bir kısmında "Polis Akademisi-Polis Kolejinden ilişiği kesilen personel" şerhi bulunduğu ortaya çıktı. Ayrıca sahte rapor verilen 2 öğrenci adayının da örgütün kripto haberleşme programı ByLock'u kullandığı tespit edildi.

ÖRGÜT SAİKİYLE DÜZENLEDİ Bahsi geçen tespitlerden sonra gözaltına alınan Demirtaş, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Savcılık daha sonra da soruşturmayı tamamlayarak şüpheli Faruk Demirtaş hakkında, "FETÖ silahlı terör örgüne üye olma ve Kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği" suçundan dava açtı. Düzenlenen iddianamede, şüpheli Demirtaş'ın, 114 öğrenci adayı için örgüt saikiyle sahte rapor düzenlediği belirtildi. İddianame, şüphelinin, elebaşı Fetullah Gülen'in doktoru firari Tuncay Delibaşı ile 2009 ile 2011 yılları arasında 5 kez telefon irtibatının olduğuna dikkat çekildi. Şüpheli Faruk Demirtaş'ın, Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışırken 15 Temmuz darbe girişiminden sonra açığa alındığı, bu süreçte istifa ederek ayrıldığı belirtildi. Daha sonra da özel bir hastahanede çalışmaya başlayan Demirtaş'ın, FETÖ kapsamında açıktayken istifası kabul edilmesi dikkat çekti.

Kaynaklar; Yeni Şafak

Sosyal Medyada KpssRehber