Sağlık Bakanlığı Hasta Yönlendirme, Ambulans Şoförü ve Güvenlik Alımı

Sağlık Bakanlığı personel alım ilanına başvuru süreci devam ederken ilanda yer alan 4 farklı kadroya dair alımları haberimizde derledik. Sağlık Bakanlığı personel alım ilanı detayları.

   1555 04.01.2019
Sağlık Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu aracılığıyla çok sayıda kadroda personel alımı yapacağını ilan etti. En az 60 KPSS puanına sahip olan adayların başvuru yapabilecekleri kadroları Kamuilanlari.com olarak sizlere anında aktardık. 

Yayımlanan ilanlarda yer alan kadroları da siz okuyucularımıza ayrı ayrı hazırladık. Bu haberimizde de Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan 4 farklı kadroya dair detayları sizlere aktarıyoruz. 

AMBULANS ŞOFÖRÜ ALIM İLANI

Sağlık Bakanlığı yayımladığı kamu işçisi alım ilanında 787 Ambulans Şoförü alımı yapıyor. Bu kadro için belirlenen genel şartların dışında adaylardan, ''En Az B Sınıfı (Manuel Vites) Sürücü Belgesine Başvuru Tarihi İtibariyle 3 Yıldan Fazla Süredir Sahip Olmak. Psikoteknik Değerlendirme Belgesine Sahip Olmak. “Ambulans Sürücüsü Olarak Görev Yapması, Ağır İş Yapması Ve Gece Vardiyasında Çalışması Uygundur” İbaresini İçeren Sağlık Kurulu Raporu İle Durumlarını Belgelendirmek.'' şartlarını sağlaması gerekiyor. 

563 KASTA KARŞILAMA PERSONEL ALIM İLANISağlık Bakanlığı farklı şehirlerde bulunan sağlık kuruluşlarına 563 Hasta Karşılama ve Yönlendirme Personeli alımı yapacak. Bu kadro için belirlenen özel koşulların arasında'' Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler Ve Reklamcılık, Reklamcılık Ve Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler Ve Tanıtım Lisans Programlarının Birinden Mezun Olmak.'' şartı bulunuyor. 

SAĞLIK BAKANLIĞI HİZMETLİ ALIM İLANI

Sağlık Bakanlığı Klinik Destek Personeli kadrosuna personel alımı yapıyor. Bu kadro için adayların alım yapılacak farklı alanlar için belirlenen eğitim şartını sağlamaları gerekiyor. 

1695 GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIM İLANI

Sağlık Bakanlığı yayımladığı ilanında 1695 güvenlik görevlisi alımı yapacağını duyurdu. Bakanlık yayımladığı ilanında özel şart olarak şu maddelere yer verdi. Ortaöğretim Kurumlarının Birinden Veya Önlisans Programlarının Birinden Veya Lisans Bölümlerinin Birinden Mezun Olmak. 5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun’un 14’üncü Maddede Belirtilen Özel Güvenlik Temel Eğitimini Başarıyla Tamamlamış Olmak. Özel Güvenlik Kimlik Kartına Sahip Olmak. 

BAŞVURULARDA YAŞANAN SIKINTILAR

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına başvuruda bulunan adayların bazıları başvuru sırasında sıkıntılar yaşıyorlar. 

Adayların dikkat etmeleri gereken en önemli nokta genel ve özel şartlarını sağlamaları ve kendilerine ait bu bilgileri İŞKUR'un sistemine girmiş olmaları gerekiyor. Dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi ilanda yaş şartının bulunması, yaş şartını sağlamayan adaylar ilana başvuru yapamazlar. 

Ayrıca eğitim bilgileri alım yapılacak kadroyla eşlemeyen adayların da başvurularında hata oluşacaktır. Adayların kendilerine ait bilgileri İŞKUR sistemine eksiksiz girmeleri gerekiyor.
Sosyal Medyada KpssRehber