Sağlık Bakanlığı 6 Bin 409 Sürekli İşçi Alımı ve Şehirlere Kadro Dağılımı

Sağlık Bakanlığı Türkiye Geneli Müdürlükler ve Hastanelere görevlendirilmek üzere İŞKUR üzerinden 6 bin 409 Kamu personel alımı (Sürekli İşçi Alımı) yayınlanmış olup şehirlere kadro dağılımı sunulmuştur. En az Ortaöğretim mezunu adayların başvuru yapabilecek.

   2470 31.12.2018
Sağlık Bakanlığı 6 bin 409 kamu personel alımı sürekli işçi kadroları, başvuru şartları ve şehirlere kadro dağılımı verilmiştir. İŞKUR internet sitesi üzerinden yayımlanmıştır. Ortaokul, lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar başvuru yapabiliyor. Şartları uyan adaylar, başvurularını 31 Aralık 2018 –  04 Ocak 2019 tarihleri arasında İŞKUR  İl Müdürlüğüne, Hizmet Merkezine şahsen veya İŞKUR üzerinden online olarak yapmaları gerekmektedir.
Sağlık Bakanlığı Personel Alımı unvanlar bilgisayar sistem kurulum bakım onarım ve arıza giderme elemanı, biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı, elektrikçi (genel), güvenlik görevlisi (silahsız), klinik destek elemanı (hastane), şoför (yolcu taşıma), veri giriş kontrol işletmeni ve yardımcı klinik elemanı ambulans sürücüsü, hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi olarak duyurulmuştur. Aday listeleri Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün www.yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir.

Kamu personeli alımı adaylar il sağlık müdürlükleri tarafından sözlü sınav ile belirlenecektir. Sözlü sınav, adayların başvurdukları hizmet alanına ilişkin meslekİ bilgi ve becerilerden, yürütmekle yükümlü olacakları vazifelerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik ve eğitim düzeylerine uygun olarak yapılacağı bildirilmiştir.

Başvurular başlamıştır. Adayların; 36 yaşından gün almamış olması, Önlisans mezunları için; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılında yapılan KPSS’ye girmiş olmak ve P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak. Lisans mezunları için; ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan KPSS’ye girmiş olmak ve P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı vardır.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı ilan metni tıklayınız. Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Kadro dağılımı listesi tıklayınız.

Kaynak: Sağlık Bakanlığı 6 Bin 409 Sürekli İşçi Alımı ve Şehirlere Kadro Dağılımı

Sosyal Medyada KpssRehber