POMEM 24.Dönem Polis Alımı Sınavı Ne Zaman Yapılacak – Polis Olmanın Yolu

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine yerleştirilmek üzere POMEM 24.dönem polis alımı başvuruları ne zaman bitiyor ve polis alımı sınavı ne zaman yapılacak polis olmanın yolu sorusunun tüm yanıtları haber detaylarda.

   3976 15.04.2019
Polis akademisi başkanlığı 24.dönem polis alımı sınavı ne zaman yapılıyor. Polis olmanın yolu ve polis alımı başvuruları ne zaman sona eriyor. Başvuru ücret yatırımı ile başvurular yapılıyor olup 22 Nisan 2019 tarihi bitimine kadar başvuru devam edecektir.

Polis olmak için lisans veya önlisans mezunu olunması gerekmektedir. Yaş olarak 30 yaşından gün almamış adaylar olması gerekiyor. Ayrıca önlisans ve lisans mezunu adaylar için yapılan KPSS sınavlarından istenen puana sahip olanlar polis olabiliyor. Başvuruların bitmesinin ardından polislik sınavı Polis Akademisi Başkanlığı ve sitemiz üzerinden aynı anda yayınlanacaktır.

Polis alımına başvuru ücreti olan 130.00 TL (Yüz otuz) 22 Nisan 2019 saat 17:00’ye kadar Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Türkiye Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “24. Dönem POMEM Giriş Sınavı” isimli hesaba yatırılacaktır. Başka banka hesabı geçersizdir.

Başvurular E-Devlet kapısı şifresi, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. kimlik numarasının bulunduğu fotoğraflı kimliğin (nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, pasaport ve ehliyet, avukat kimlik kartı, mavi kart, ikamet tezkeresi) ibraz edilerek yurt içinde PTT merkez müdürlüklerinden veya yetkili şubelerden alınabilir. İstenen belgeler sisteme yükleme yolu ile başvuru yapılıyor.

POMEM 24.dönem polis alımı başvuru kılavuzu için tıklayın

Kaynak: POMEM 24.Dönem Polis Alımı Sınavı Ne Zaman Yapılacak – Polis Olmanın Yolu

Sosyal Medyada KpssRehber