Polis Özel Harekat Alımı için Binlerce Genç Müjde Bekliyor

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı'nca geçtiğimiz günlerde yayımlanan 24. Dönem POMEM alımlarında sadece kadın adaylara kontenjan ayrılmış (Güven masaları için gerçekleştirilen alım) , yine kadın adaylar tarafından aylardır beklenen PÖH alımıyla ilgili bir gelişme yaşanmamıştı.

   2233 14.05.2019
İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı'nca geçtiğimiz günlerde yayımlanan 24. Dönem POMEM alımlarında sadece kadın adaylara kontenjan ayrılmış (Güven masaları için gerçekleştirilen alım) , yine kadın adaylar tarafından aylardır beklenen PÖH alımıyla ilgili bir gelişme yaşanmamıştı. 

Polis Özel Harekat alımlarını bekleyen binlerce erkek adayın yanı sıra, geçtiğimiz alımlarda kendilerine kontenjan ayrılmayan kadın adayların da heyecanlı bekleyişi sürüyor. 2019 yılı içerisinde alım yapılıp yapılmayacağına yönelik bir programda kendisine soru yöneltilen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, polis özel harekat alımlarında kadınlara kontenjan ayrılmadığına yönelik hanım adaylardan sıkça talep geldiğini bildiğini, bu tür alımların ihtiyaçlar doğrultusunda gerçekleştiğini, ilgili personelin ihtiyaç çalışması yaptığını buna göre bir yol haritası çizileceğini söylemişti. Aylardır şerefli üniformayı giyebilmek için can atan binlerce genç, sosyal medya kampanyaları düzenleyerek PÖH alımları konusunda bir müjde beklediklerini ilgili devlet yetkililerine duyurmaya çalışıyor. 

SON KEZ AÇIKTAN ALIM YAPILACAK

 

Bakan Soylu, geçtiğimiz günlerde polis özel harekat alımlarıyla ilgili ise dışarıdan alımların noktalanacağına dikkat çekmiş, meslek içinden alımlara ağırlık verileceğini söylemişti. Süleyman Soylu, EGM bünyesinde 25 bin özel harekat polisinin görev yaptığını, son kez kadın adaylar ve erkek adaylar için bir açıktan alım yapılacağını, bu ilanın son defa yayımlanacağını söylemişti. 

PÖH alımı duyurusu gelmesi halinde ya da Sn. Bakanımız bu konuda bir açıklamada bulunması halinde sizlere haber olarak bunları ileteceğiz.  Polis Akademisi'nin diğer personel alımlarıyla ilgili sınav duyuruları, mezuniyet törenleriyle ilgili gelişmeler www.pa.edu.tr adresinden takip edilebiliyor.

www.kamubulteni.com

 

Sosyal Medyada KpssRehber