Polis Alımı, Bekçi Alımı, Astsubay Alımı ve Memur Alımı Duyuruları Art Arda Geldi

Kamuya açıktan sözleşmeli personel alımlarının yanı sıra, memur alımları da devam ederken, sözleşmeli astsubay alımı, bekçi alımı, polis alımı duyuruları da peş peşe geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 2019 yılı 10 bin polis alımı sayısının 15 bine yükseltildiğini dün açıklarken, bekçi alımı için gerekli imzanın da atıldığını, 8 bin bekçi alımı için ilana çıkılacağını söyledi.

   5883 01.03.2019
Polis AlımıBekçi AlımıAstsubay Alımı ve Memur Alımı Duyuruları Art Arda Geldi

Kamuya açıktan sözleşmeli personel alımlarının yanı sıra, memur alımları da devam ederken, sözleşmeli astsubay alımı, bekçi alımı, polis alımı duyuruları da peş peşe geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 2019 yılı 10 bin polis alımı sayısının 15 bine yükseltildiğini dün açıklarken, bekçi alımı için gerekli imzanın da atıldığını, 8 bin bekçi alımı için ilana çıkılacağını söyledi. 

Geçtiğimiz günlerde de Jandarma Asayiş Değerlendirme Toplantısı'nda Jandarma Genel Komutanlığı'nın personel alımlarına dair değerlendirmelerde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 2019 yılında 27 binin üzerinde yeni personelin Jandarma'ya katılmasının planlandığını söylemişti. İçişleri Bakanlığı böylece 2019 yılı içerisinde 50 bine yakın yeni personel alımı planlandığını duyurmuş oldu.

Polis alımları ve bekçi alımlarıyla ilgili ilanlar ve duyurular Polis Akademisi Başkanlığı'nın resmi internet sayfasından yayımlanacak. Bekçi alımı için ilanın Mart ayında yayımlanması, başvuruların da kısa süre sonra başlaması beklenirken, Polis alımı için henüz net bir tarih dillendirilmedi. Jandarma personel alımlarının ilk etabı diyebileceğimiz ilanlar da yayımlanmaya başladı. Geçtiğimiz gün Jandarma Genel Komutanlığı'nın resmi internet sitesinden yeni astsubay alımlarıyla ilgili başvuruların başladığı duyuruldu. Adaylar Jandarma Genel Komutanlığı astsubay alımlarıyla ilgili süreci ilgili internet sayfasından takip edebilecekler. Bu arada İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı da astsubay alımı yapılacağını duyurdu. Başvurular Jandarma Personel sayfası üzerinden yapılabilecek.  

Bu arada Milli Savunma Bakanlığı'nın 13 bin sözleşmeli er alımı için de ön başvuru süreci devam ediyor. MSB 'nin en az ilkokul mezunları arasından gerçekleştireceği 13 bin kişilik sözleşmeli er alımı ön başvuruları Personel Temin sayfası üzerinden online olarak yapılabiliyor.

Sağlık Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı Personel Alımı Duyuruları Bekleniyor

Sağlık Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ile MEB'in de kısa süre sonra yeni atama duyuruları yayımlaması bekleniyor. 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne Memur Alımı Yapılacak

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin devlet memuru alımı için bugün uzun kuyruklar oluştuğu görüldü. Memur alımıyla ilgili detaylara erişim sağlamak istiyorsanız https://www.kpssrehber.com/4000-tl-maasla-zabita-memuru-olma-sansi-.html adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada KpssRehber