Öğretmen Haberleri

Öğretmen Adayları ile İlgili Atama haberleri, Öğretmen Taban Puanları, 2012 Öğretmen Alımları, Atanamayan öğretmenlerin sorunlarının haber portalı

20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Mülakat Yerleri Açıklandı! Tıkla Öğren!

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri ile ilgili MEB son dakika açıklaması araştırılıyor. Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri ne zaman açıklanacak? Öğretmen atamaları ile ilgili süreç devam ediyor. Başvuru işlemlerini 26 Mart ve 1 Nisan tarihleri arasında yapıldı. Sözleşmeli öğretmenlik için yapılacak sözlü sınava davet edilmek üzere yapılacak başvuru elektronik ortamda https://ilkatama.meb.gov.tr adresinden alındı. Adaylar şimdi heyecanla mülakat tarihini beklemeye başladılar. Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri 5 Nisan tarihinde açıklanacak. Sözlü sınav sonuçları http://www.meb.gov.tr adresinden duyurulacaktır. Öğretmen atamaları ile ilgili merak edilenlere haberimiz içerisinden ulaşabilirsiniz.

1466
06.04.2019

20 Bin Öğretmen Alımına Bir Günde 60 Bin Başvuru Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmen alımı başvuruları 26 Mart 2019 akşam saatlerinde başladı. Bir günde 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına 60 binden fazla "3 katı" adayı başvurdu.

1998
28.03.2019

20 Bin Öğretmen Ataması Başvuruları Başladı- MEB Sözleşmeli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Personel Genel Müdürlüğü aracılığıyla yeni bir duyuru yayımlandı ve 20 bin sözleşmeli öğretmen atması kapsamında başvuruların başladığı açıklandı.

1766
27.03.2019

Ders Sayısı Yarıya İnince Öğretmen Alımları Azalacak Mı? Bakan Açıkladı...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmene yatırım yapılması gerektiğini söyleyerek, “Öğretmen nitelikli olur, kaliteye önem verir, kendini yetiştirirse, öğretmenliğin bir öğretme değil temsil meselesi olduğunu, öğretmenin kendi öğrenme yolculuğu olduğunu fark ederse o zaman bir noktaya varacağız" dedi. Bakan Ayrıca dersler yarıya indiğinde hiçbir öğretmenin de boşta kalmayacağını söyledi.

17781
23.03.2019