OGM 2 Bin 700 Orman Muhafaza Memuru Alımı Yapacak - Başvuru Şartları Neler?

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü'ne 5 bin memur alımı yapılacağı geçtiğimiz günlerde açıklanmış, adaylar başvuru tarihleri ve şartları konusunda beklemeye başlamıştı.

   4180 14.05.2019
OGM 2 Bin 700 Orman Muhafaza Memuru Alımı Yapacak - Başvuru Şartları Neler?

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü'ne 5 bin memur alımı yapılacağı geçtiğimiz günlerde açıklanmış, adaylar başvuru tarihleri ve şartları konusunda beklemeye başlamıştı. Orman Genel Müdürlüğü'nin 5 bi memur alımında 2 bin 700 kişilik kontenjan orman muhafaza memurları için ayrılmış durumda. Orman Muhafaza Memuru alımına başvuru yapacak adayların Başvuru Genel Şartlarının yanı sıra Orman Muhafaza Memuru alımı özel şartlarına da uyması beklenecek. 2 Bin 700 kişilik Orman Muhafaza Memuru alımında adayların aşağıdaki şartlara uyması gerekiyor:

ORMAN MUHAFA MEMURU ALIMI ŞARTLARI

  • 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak,
  • Tam Teşekküllü Resmi Sağlık Kurumlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli), sağlık kurulu raporu almak, (Atamaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)
  • Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  • Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olmak.
  • Yükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans programlarından; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinden mezun olmak.
www.kamubulteni.com

Sosyal Medyada KpssRehber