NVİ 1100 Kamu Personeli Alımı ! Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü kapsamında 1100 kamu personeli alımı yapılacak. Söz konusu kamu personeli alımının 2019 yılında gerçekleştirileceği ifade edildi. Peki genel şartlar neler? Başvurular ne zaman başlayacak? İşte detaylar...

   21843 27.03.2019
Bundan önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında personel alımları hakkında önemli değerlendirmelerde bulunmuştu. Bakan Soylu açıklamalarında İçişleri Bkaanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde personel alımı yapılacağını ifade etmişti.

Nüfus ve Vatandaşlık İşlerine binlerce personel alımı kapsamında adaylar tarafından beklenen ilan henüz yayımlanmadı ancak önümüzdeki günlerde yayımlanması beklenmektedir.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Henüz Nüfus ve Vatandaşlık İşleri ( NVİ ) 1100 personel alımı ilanı yayımlanmamış olup geçen dönemde adaylardan, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Alım yapılacak bölümüne göre fakültelerin 4 yıllık eğitim veren fakültelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Düzenlenecek sınav tarihi itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak, Kamu Personeli Seçme Sınavından 60 puan almış olmak gibi şartlar aranacak.

 

Henüz ilan yayımlanmamış olup, ilan yayımlandığında diğer detaylara da belli olacaktır.

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yaptığı açıklamalar kapsamında ilanın Mayıs ayı içerisinde yayımlanması beklenmektedir. Söz konusu ilan yayımlandığında adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

Kamu Personeli

Sosyal Medyada KpssRehber