MSB Genel Kurmay Sivil Memur Alımı Başvuruları

MSB Genel Kurmay Başkanlığı yayınladığı ilan ile sivil memur alımı başvuruları devam ediyor. Askeriyenin alacağı sivil memur alımına hangi adaylar ne şartlarda başvuru yapabiliyor.

   8846 21.03.2019
Milli Savunma Bakanlığı başvurularını almaya devam ettiği sivil memur alımını Genel Kurmay başkanlığına yapacaktır. Başvuru yapacak adaylar şartları inceleyip ona göre internetten başvuru yapması gerekmektedir.

Başvuru 29 Mart 2019 tarihi bitimine kadar başvuru yapılabilir. Askeri alımlar olarak sivil memur alımı kategori olarak ilan edilmiştir.

Kamu Yönetimi, İşletme, İktisat veya Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler lisans programlarının birinden mezun olmak.

Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, Küresel ve Uluslararası İlişkiler, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Toplumsal ve Siyasal Bilimler lisans programlarının birinden mezun olmak.

Maliye, Muhasebe veya Maliye-Muhasebe lisans programlarının birinden mezun olmak


.

Gazetecilik, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler, Basım ve Yayımcılık, Basın ve Yayın lisans programlarının birinden mezun olmak.

Hukuk lisans programından mezun olmak.

Mütercim-Tercümanlık (Arapça) lisans programından mezun olmak.

Mütercim-Tercümanlık (İngilizce), Çeviri bilim (İngilizce), Mütercim-Tercümanlık (İngilizce-Fransızca), Mütercim-Tercümanlık (İng-Fra- Türkçe), Mütercim-Tercümanlık (Türkçe-Almanca-İngilizce) lisans programlarının birinden mezun olmak.

Mütercim-Tercümanlık (Almanca), Çeviri bilim (Almanca) veya Mütercim-Tercümanlık (Türkçe- Almanca-İngilizce) lisans programlarının birinden mezun olmak.

Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, (Bedelli askerliğe müracaat eden adaylar başvuru yapabilir.) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak. 30 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1989 sonrası doğumlu olmak).

Başvuru 29 Mart 2019 tarihi bitimine kadar yapılması gerekmektedir. MSB personel temin sitesine girerek E-devlet şifresi ile başvuru ekranı ile yapılacaktır.

Genel Kurmay Başkanlığı kamu personeli alımı kılavuzu için tıklayın.

Kaynak: MSB Genel Kurmay Sivil Memur Alımı Başvuruları

Sosyal Medyada KpssRehber