Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 20 Bin Öğretmen Ataması Detaylarını Açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk katıldığı program kapsamında yapmış olduğu açıklamalarında öğretmen atamaları konusuna dair önemli açıklamalarda bulundu. 20 bin sözleşmeli öğretmen atama detaylarının ne zaman yayımlanacağına dair bilgiler veren Ziya Selçuk öğretmen adaylarının ek atama taleplerini de değerlendirdi.

   265 06.11.2018
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, TVNET'te ekranlara gelen ve Ayşe Böhürler tarafından sunulan Türk Kahvesi adlı programa katıldı. Burada eğitim, MEB ve öğretmen atamaları konularına dair açıklamalarda bulunan Ziya Selçuk kendisine sorulan soruları da yanıtladı. 

Bu kapsamda Temmuz ayında yapmış olduğu 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması açıklamasına değinen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk atama detaylarının ne zaman ilan edileceğine dair bilgiler verdi. 

BAKAN ZİYA SELÇUK'TAN ÖĞRETMEN ATAMALARI AÇIKLAMASI

 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk  katıldığı program kapsamında yapmış olduğu açıklamalarının başında öğretmen atamaları konusunda bilgi verdi. 20 bin öğretmen atamasına dair detayların kısa zaman içinde belli olacağını duyuran Ziya Selçuk öğretmen adaylarının taleplerini değerlendirdi. 

 

Bu konuda bazı branşlarda öğretmen eksiğinin olmadığı vurgusunda bulunan Ziya Selçuk atama kararlarının nasıl verileceğine dair önemli ifadeler kullandı. İşte Bakan Selçuk'un öğretmen ataması açıklaması.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un Öğretmen Ataması Açıklaması

''20 bin öğretmenin atama branşları önümüzdeki günlerde belli olacak. Bizim bir tablomuz var tabloya bakıyoruz öğretmen açığı hangi alanda ne kadar. Bir de bütçemiz var. Bu bir hükümet meselesi, MEB karar vermiyor. Bazı branşlarda hiç ihtiyaç yok fazla var. Ama bu branşlardaki meslektaşlarımız atama istiyor. Benim devlet adına millet adına karar vermem gerekiyor. Bu kararı verirken sevdiğim branşlara göre mi karar vereyim, sosyal medyaya göre mi karar vereyim. Yoksa işin mesuliyetini koruyup mu karar vereyim. Bu bakımdan arkadaşlarımız kendilerini ifade etmek için yazıp çiziyorlar. Ama bizde kendi ihtiyaçlarımızı ülke adına göz önünde bulundurmak zorundayız.''

Sosyal Medyada KpssRehber