KDK Kadrolu 15 Memur Alımı Yapacak

KDK Kadrolu 15 Memur Alımı Yapacak

Kamu Denetçiliği Kurumu KDK kadrolu 15 Kamu Denetçiliği Uzman Yardımcısı alımı yapacak.

   1561 01.01.1970

 Kamu Denetçiliği Kurumu tarafından Kamu Denetçiliği Uzman Yardımcılığı giriş sınavı ilanı Devlet Personel Başkanlığında yayımlandı. Kamu Denetçiliği Kurumunda Genel İdare Hizmetleri sınıfında açık bulunan 9 uncu derece kadrolarda görev yapmak üzere, sözlü sınav ile 15 adet Kamu Denetçiliği Uzman Yardımcısı alımı yapılacaktır.

KDK 15 memur alımı başvuruları 22 Ekim 2018 ile 5 Kasım 2018 tarihleri arasında olacaktır.

Başvuru şartlarını taşıyan adaylardan, 2017 ve 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı’ndan (KPSS) aşağıdaki tabloda belirtilen puan türlerinden en yüksek puandan başlamak üzere, alım yapılacak kadronun 4 katı kadar aday sözlü sınava katılmaya hak kazanacaktır.

KDK, 15 adet memur alımı mezuniyet bölümleri! 7 adet Hukuk mezunu KPSSP33 puan üstünlüğüne göre alım yapılacak. 8 adet Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri, İktisat Ve İşletme Fakülteleri mezunu KPSSP38 puan üstünlüğüne göre alım yapılacak.

Kamu Denetçiliği Kurumu personel alımı genel başvuru şartları! 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan genel şartları taşımak gerekiyor.

Memur alımı KPSS şartı! 2017 veya 2018 yıllarında yapılan KPSS’ye katılmış olmak ve yukarıda yer alan tabloda belirtilen puan türlerinden asgari 70 puan ve üzerinde puan almış olmak gerekiyor.

KDK’nın kadro ve ihtiyaç durumuna göre: En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk fakültelerinden ya da denkliği ilgili makamlar tarafından kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak gerekiyor. (KPSS P4 puan grubu için)

En az 4 yıllık lisans eğitimi veren siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakültelerinden ya da bu fakültelere denkliği ilgili makamlar tarafından kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak gerekiyor. (KPSS P33 veya KPSS P38 puan grubu için)

iriş sınavını yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. (1 Ocak 1983 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.) KDK memur alımı ilan metni için TIKLAYINIZ.

Kaynak: www.mymemur.com.tr

Sosyal Medyada KpssRehber