TUSAŞ Kamuya 1000 Personel Alımı Yapacak!

TUSAŞ Kamuya 1000 Personel Alımı Yapacak!

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii TUSAŞ 2019 yılı için personel alımı programını açıkladı. TUSAŞ'a 2019 yılı itibarıyla 1000 mühendis personel alımı yapılacak. İşte detaylar.

   2233 01.01.1970
 Türk Havacılık ve Uzay Sanayii'nden (TUSAŞ) lisans mezunları için müjdeli haberi verdi. 2019'da 1000 mühendis alımı gerçekleştirilecek. TUSAŞ Gnel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil tarafından yapılan açıklamada 1000 mühendis alımının müjdesi verildi.

TUSAŞ'a alınacak mühendisler için ana kriter! Mühendis alımları için üniversitede not ortalamalarının 4 üzerinden en az 3 olması istenecek.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii TUSAŞ'ın 3 bin mühendis açığı olduğunu belirten Genel Müdür Kotil, 3 bin mühendis alımı daha yapılacağını belirtti. TUSAŞ staj programında geçen yıl görev alan 500 öğrencinin işe alındığını belirtti.

Stajyer Mühendis Programı TUSAŞ’da nasıl yürütülmektedir?


Stajyer Mühendis Programına üniversitelerin 3. veya 4. sınıflarında olup aşağıdaki bölümlerden birinde eğitimine devam eden öğrenciler başvurabilir.

Makine Mühendisliği, Elektrik-Elektronik ile Haberleşme Mühendisliği, Havacılık Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Uzay Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Metalürji ve Malzeme Mühendisliği, Kimya Mühendisliği ve Mekatronik Mühendisliği bölümlerinden personel alımları ve staj için öğrenci alımları yapılmaktadır.

Stajyer Mühendis olarak çalışacak adayların haftada en az 1 tam gün çalışmaları beklenmektedir. Çalıştıkları süre zarfında üniversiteleri tarafından sigortalanacaklardır. TUSAŞ'daki çalışmaları için ücret ödenmektedir.

Kaynak: www.mymemur.com.tr
Sosyal Medyada KpssRehber