2018 ASDEP Personeli Alımı Ne Zaman Yapılacak Belli Mi?

2018 yılında 3 bin ASDEP personel alımı bekleniyor. Adaylar ASDEP personeli alımı ne zaman yapılacak sorusunu soruyor. Aile Bakanlığı memur alımı başvuruları ne zaman başlayacak?

   1649 01.01.1970
 Aile, Sosyal Hizmetler ve Çalışma Bakanlığından ASDEP personel alımı hakkında bir açıklama bekleniyor. Önceki Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın müjdelediği 4 bin ASDEP personeli alımı konusunda yeni Bakan’ın, yeni bakanlığın ve Maliye’nin tavrı merak edilirken, başvuruların ne zaman başlatılacağı sorgulanıyor.

2018 ASDEP personel alımı ne zaman başlayacak? Bu konuda henüz netlik bulunmuyor. Konuya dair son açıklamayı Aile, Sosyal Hizmetler ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yapmıştı. Bakan Selçuk 10 Temmuz tarihinde yaptığı açıklamada, önceki Bakan Kaya’nın 3 bin ASDEP’li personel alımı planladığını; bunun en kısa sürede yapılması için çalıştıklarını belirtmişti.

Bakan’ın açıklaması 2018 yılının içerisinde alımın olacağına işaret ederken, “3 bin” ifadesi kafaları karıştırmıştı. Zira önceki Bakan Fatma Betül Sayan Kaya ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2018 yılında 4 bin ASDEP personeli alınacağını ifade etmişti. Bakan Selçuk’un bir yanlışlık sonucu mu yoksa bilerek mi bu sayıyı 3 bin olarak ifade ettiği merak ediliyor.

Ancak konu hakkında hiçbir açıklama yapılmaması nedeniyle detayları paylaşamıyoruz. Maliye’nin tasarruf tedbirlerinin ASDEP alımlarını sekteye uğratmamasını, söz verilen 4 bin alımın 2018 yılı bitmeden, bir an önce yapılmasını temenni ediyoruz.

Kaynak: www.mymemur.com

İLAN YAYIMLANDIĞINDA İLK SEN ULAŞ!
Sosyal Medyada KpssRehber