Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Subay Alımı Yapacak

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı subay alımı duyurusu yayımladı. MSB Personel Temin duyurusunda Deniz Kuvvetleri subay alımı sınav tarihleri, sınav yerleri ve başvuru sonuçları gibi bilgiler yer aldı.

   2680 01.01.1970
 Milli Savunma Bakanlığı tarafından Deniz Kuvvetleri Komutanlığına subay alımı hakkında duyuru yayımlandı. MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığının yayımladığı duyuruda 2018 yılı subay alımı seçim aşaması faaliyetleri hakkında bilgilere yer verildi. Bu kapsamda subay alımı sınav yerleri, tarihleri ve başvuru sonuçları gibi bilgiler paylaşıldı.

Yayımlanan duyuruya göre Deniz Kuvvetleri subay alımı seçme sınavları 17 Eylül ile 21 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak. Seçim aşaması sınavlarına çağrılan adayların kendilerine ait sınav tarihinde ve saatte, Ankara’nın Mamak ilçesinde bulunan MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında hazır bulunması gerektiği kaydedildi.

Her bir adayın seçim aşaması 2 gün sürecek. Bu süreçte kayıt-kabul, fiziki değerlendirme ve fiziki yeterlilik testi, mülakat ve hastane sevk işlemleri yapılacak. Adayların fiziki yeterlilik testi için eşofman, spor ayakkabısı gibi malzemeleri yanlarında getirmeleri gerekecek. Adaylar ayrıca daha önce başvuru kılavuzunda belirtilen belgeleri de getirecek.

Fiziki yeterlilik testine katılmak için spor yapmasında sakınca bulunmadığına dair tek hekim raporu alınmış olması gerekiyor. Cep telefonu ile sınav merkezine giriş kabul edilmeyecek. Milli Savunma Bakanlığı DKK subay alımı başvuru sonucu ve sınav tarihi sorgulama sayfası için TIKLAYINIZ.

Kaynak: www.mymemur.com.tr
Sosyal Medyada KpssRehber