Yozgat Bozok Üniversitesi Sözleşmeli Kamuya 93 Personel Alımı Yapacak

Yozgat Bozok Üniversitesi rektörlüğü tarafından sözleşmeli 93 sağlık personeli alımı ilanı DPB’de yayımlandı.

   2131 01.01.1970
 Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörlüğü Üniversite hastanesinde veya Rektörlükçe görevlendirilecek diğer birimlerde, Lisans mezunları için 2018 Yılı KPSS (B grubu), Önlisans mezunları için 2016 Yılı KPSS puan sıralaması esas alınarak, gündüz veya gece nöbet sistemine göre çalıştırılacak 93 sözleşmeli personel alınacağını duyurdu.

91 hemşire alımı için Hemşirelik bölümü lisans mezunu olmak gerekiyor.

1 sağlık teknikeri alımı için Biyomedikal cihaz teknolojisi önlisans mezunu olmak gerekiyor.

1 diğer sağlık personeli alımı için Odyoloji bölümü lisans mezunu olup belgelendirmek şartıyla çocuklarda perifer ve santral işlemleme; vestibüler değerlendirme ve rehabilitasyon ve odyolojide elektrofizyolojik uygulamalar konularında eğitim almış olmak gerekiyor.

Başvurular 7 İle 21 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılabilecek. Başvurular Yozgat Bozok Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı'na şahsen yapılacaktır.

Başvuracak adaylarda aranacak genel şartlar! 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, 2016 yılı ve 2018 yılı KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak gerekiyor.(Önlisans mezunları için 2016 yılı KPSSP93, Lisans mezunları için 2018 KPSSP3 puanı esas alınacaktır.)

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan, emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, Başvurulacak unvanın aranılan niteliklerini sağlamak gerekiyor.

Sözleşmeli olarak çalışanlarla ilgili şart! 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi gereğince “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler. İlan metni için TIKLAYINIZ.

Kaynak: www.mymemur.com

AKADEMİK SÖZLEŞMELİ İLANLARDAN ANLIK HABERDAR OLMAK İÇİN TAKİPTE KALIN!
Sosyal Medyada KpssRehber