YÖK Kamuya Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) 4/B statüsünde görev alacak 2 sistem programcısı alımı gerçekleştirileceği duyurdu. YÖK 4b'li 2 Memur alımı ilanı şartları haberimizde yer alıyor.

   2522 01.01.1970
 Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı YÖK tarafından 6 Ağustos 2018 tarihinde yayımlanan kamu personeli alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Devlet Personel Başkanlığı DPB memur alım ilanları olarak yayımlanan ilana göre 4/B statüsünde görev alacak 2 sistem programcısı alımı gerçekleştirileceği duyuruldu.

YÖK 4/B sözleşmeli sistem programcısı alımı ilanına göre başvuru yapmak isteyen adayların 35 yaşını doldurmamış olması gerekiyor. Erkek adaylarının askerlik ile alakalı bir sorunlarının bulunmaması aranan şartlar arasında yer alıyor. Yine 4/B sözleşmeli personel alımı kapsamında başvuracak olan adayların İngilizce, Almanca, Fransızca dillerinden YDS veya eşdeğer sınavlardan en az (D) düzeyinde puan almış olması gerekiyor.

YÖK Personel alımı kapsamında alınacak personelin biri sistem üzerinde diğeri ise yazılım üzerine alımı gerçekleşecek. YÖK 4/B sözleşmeli personel alım ilanında bulunan diğer detaylar aşağıdaki gibidir.

YÖK PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

YÖK memur alımı kapsamında başvuru yapacak olan adaylar başvurularını YÖK internet sitesinde bulunan başvuru formunu doldurarak gerçekleştiriyorlar. Başvurular başvuru formunun dolması ile birlikte YÖK’e posta yolu ile yapılacak. Son başvuru tarihi yayımlanan ilana göre 27 Ağustos 2018 olarak belirlendi.

Adaylar başvuru formları ile birlikte, Öz geçmiş,  Lisans diploması veya mezuniyet belgesinin ya da eğitimini yurt dışında tamamlamış olanlar için diploma denklik belgesinin fotokopisi, 2016 KPSS sonuç belgesi, Yabancı dil düzeyini gösterir belge,Her bir pozisyon için özel şartlarda istenilen sertifikalar ve nitelikleri gösteren belgeler, (Sertifikalar sınavla alınmış olmalıdır), Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge teslim edecekler. YÖK Sözleşmeli Personel Alımı İlanı için TIKLAYINIZ.

Kaynak: www.mymemur.com.tr

SÖZLEŞMELİ İLANLARA AN AN ULAŞMAK İÇİN TAKİPTE KAL!
Sosyal Medyada KpssRehber