İŞKUR 5 Bin Yeni Personel ve İşçi Alımı Yapacak İlan Yayımladı!

İŞKUR 5 Bin Yeni Personel ve İşçi Alımı Yapacak İlan Yayımladı!

Türkiye İş Kurumu aracılığı ile kamu ve özel firmalara personel alımları için 1 Ağustos tarihi itibari ile 5 Bin yeni ilan daha yayımlandı.

   2119 01.01.1970
 Türkiye genelindeki personel istihdamında Devlet Personel başkanlığı ve Türkiye İş Kurumu önemli bir görev sürdürmektedir. İŞKUR kamuda ve özel firmaların personel alımlarında iş arayanlar ile iş bulmak isteyen firmaları buluşturuyor. Bu kapsamda Türkiye genelinde eğitim düzeyinde okur yazar olan ya da, ilk öğretim mezunu, ön lisans, lisans mezunu olan adaylar için çok sayıda personel alımı yapılıyor. Ayrıca alımlara başvurular online yapılabiliyor. Bu kapsamda tecrübe şartı olmadan ya da bir iş tecrübesi bulunan adaylara yönelik olarak 1 Ağustos tarihi itibari ile 108 Bin 205 personel alımı yapılacak. Rekor sayıda personel alım sayısında adaylar başvuru şartlarına uyan ilanlara başvuru yapabilecek.

1 AĞUSTOS TARİHİ İTİBARİ İLE 5 BİN YENİ PERSONEL ALIMI;

Yeni yayımlanan personel alımlarında 5 bin daha yeni iş ilanı açıklandı. Buna göre en çok personel alımı yapılan meslekler arasında beden gücü ile alım yapılan beden işçisi alımlarına oldu. Diğer meslek gruplarında ise; 4 Bin 742 kişi ile satış danışmanı, 4 bin 271 kişi ile temizlik görevlisi, g bin 378 kişi ise güvenlik görevlisi alımları için başvurular sahiplerini bekliyor. Buna göre en çok alım yapılan diğer meslekler ise şöyle;

Beden İşçisi 27218, Satış Danışmanı / Uzmanı 4 Bin 741, Temizlik Görevlisi 4 Bin 277, Güvenlik Görevlisi 3 Bin 378, Makineci (Dikiş) 2 Bin 683, Garson (Servis Elemanı) 2 Bin 539, Büro Memuru (Genel) 2 Bin 94, Kasiyer 1 Bin 856, Reyon Görevlisi 1 Bin 856, Turizm Ve Otelcilik Elemanı Bin 717, Konfeksiyon İşçisi Bin 684, Şoför-Yük Taşıma Bin 357, Ön Muhasebeci Bin 354

BAŞVURULAR;

Başvurular e şube portalı üzerinden ya da şahsen başvurularda İŞKUR şubelerinden yapılabilecek. Online başvuru yapmak isteyen adaylar aşağıdaki bağlantıyı kopyalayarak, tarayıcıdan açmaları, iş arayan olarak portala giriş yapmaları ve başvuru şartı uyan ilanlara son başvuru tarihinden önce gerekli adımları tamamlamaları gerekiyor.

Başvuru için: https://goo.gl/2GWzxB

Kaynak: www.isinolsa.com

İŞKUR İLANLARINDAN AN AN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM DİYORSAN TAKİPTE KAL!
Sosyal Medyada KpssRehber