Polis Özel Harekat Alımları Ne Zaman Yapılacak Tarihi Belli Mi?

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM, Polis Özel Harekat PÖH alımı ne zaman yapılacak, PÖH alımına ilişkin resmi olarak tarih duyurusu yapıldı mı?

   688 01.01.1970
 İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevleirne devam etmekte olan Emniyet Genel Müdürlüğü EGM farkı sınıfları için polis alımları gerçekleştirmektedir. Açık odluğu tespit edilen sınıflar için polis alımı yapılmakta olup önümüzdeki aylar içerisimde 23. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM için 10 bin polis alımının yapılması planlanmaktadır.

Buna göre 23. dönen Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM'in 10 bin polis alımı, Polis Özel Harekat PÖH sınıfı için mi yoksa normal polis memuru sınıfı için mi yapılacak net olarak bilinmiyor fakat uzun süredir Polis Özel Harekat PÖH sınıfı için alımlar yapılmadığı için adaylar PÖH alımı yapılmasını talep etmektedir.

PÖH ALIMI YAPILACAK MI?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan açıklama ile 23. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM'e toplam 10 bin polis alımı yapılacağı öğrenildi. En son Polis Özel Harekat PÖH sınıfı için alımlar 19. dönem POMEM kapsamında yapılmıştı ve o alımdan hariç bir daha PÖH alımı yapılmadı. Bu sebepten dolayı adaylar PÖH alımına yoğun ilgi gösterdiği için 23. dönem POMEM'in PÖH için yapılabileceği düşünülmektedir.

Kaynak: www.isinolsa.com

PÖH ALIM İLANLARINA ANLIK ULAŞMAK İÇİN TAKİPTE KALIN!
Sosyal Medyada KpssRehber