Adnan Menderes Üniversitesi Sözleşmeli 70 Memur Alıyor

Adnan Menderes Üniversitesi sözleşmeli hemşire alımı yapacak. Sözleşmeli hemşire alımı için 10 ortaöğretim mezuniyeti alanından, 60 lisans mezuniyeti alanından kontenjan ayrıldı.

   959 01.01.1970
 Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin göre istihdam edilmek üzere (KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle) aşağıda belirtilen pozisyonda sözleşmeli personel alınacaktır.

Lisans mezunu 60 hemşire alımı için fakülte veya yüksekokulların hemşirelik bölümü lisans programı mezunu olmak gerekmektedir. Ortaöğretim mezunu 10 hemşire alımı için sağlık meslek liselerinin hemşirelik bölümü mezunu olmak gerekmektedir.

Sözleşmeli personel alımı şartları; 2016 KPSS (B) Grubu sınavlarından Lisans mezunları için KPSSP3, Sağlık Meslek Lisesi mezunları için KPSSP94 puanı esas alınacaktır. Başvuracak adaylarda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranmaktadır.

Sınav tarihi itibariyle en az (18) yaşını tamamlamış olmak, Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak gerekmektedir.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesi gereğince, sözleşmeli olarak istihdam edilenler hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren 1 yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler hükmüne uygun olması gerekiyor. İlan metni için TIKLAYINIZ.

Kaynak: www.mymemur.com.tr

SÖZLEŞMELİ PERSONEL İLANLARINA ANLIK ULAŞMAK İÇİN TAKİPTE KALIN!
Sosyal Medyada KpssRehber