Adalet Bakanlığı 1500 Adli Yargı Hakim ve Savcı Adayı Alımları Başladı!

Adalet Bakanlığı 1500 Adli Yargı Hakim ve Savcı Adayı Alımları Başladı!

Adalet Bakanlığı bünyesine 1500 kişilik kadro ile Adli Yargı Hakim ve Savcı Adayı alımı yapacağını belirtti. Duyuru Ekim ayının başında yapılması ile birlikte başvurular bugün başladı! İşte detaylar.

   5499 01.01.1970
 Adalet Bakanlığı Ekim ayının başında yaptğı duyurusuna göre bünyesine alım yapacağını belirtmişti. Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılmıştı. Buna göre Adalet Bakanlığı bünyesine 1500 kişilik boş kadro ile yazılı yarışma ve Mülakat ile 9-5 Dereceli Adli Yargı Hakim ve Savcı Adayı alacak. Adaylar başvurularına bugün itibari ile başlayabilirler. Adalet Bakanlığı tarafından yapılan duyuruya göre Başvuru Kılavuzu yayımlanmıştır. Adaylar başvuru kılavuzunu inceleyerek başvurularını yapabilir.

SINAV BİLGİLERİ:

Adalet Bakanlığı 1500 Adli yargı Hakim ve Savcı Adayı alımı için sınav yapacağını belirtti. Sınav Yazılı yarışma ve mülakat şeklinde gerçekleştirilecek. Sınavın ilk aşaması olarak Yazılı Yarışma Sınavı 24 Aralık 2017 tarihinde Saat 10:00 da Ankara'da yapılacaktır. Sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemi tamamlanacaktır. Bunun için adayların sınav saatinden en az 1 saat önce sınav binalarının önünde olmaları gerekmektedir. Sınavda cevaplama toplam süresi olarak 130 dakika verilecektir. Sınav ücreti olarak adaylar 165:00 TL yi ÖSYM nin internet sitesinde buluna ödemeler kısmından kredi kartı/banka kartı ile ÖSYM adına yatıranacaklardır. Adaylar sına vücretini 01 Kasım 2017 tarihi ile 09 Kasım 2017 tarihleri arasında ödemeleri gerekmektedir. Ayrıca Geç başvuru gününde başvuru yapan adaylar sınav ücretini aynı gün 245,00-TL olarak yatıracaklardır.

BAŞVURULAR BAŞLADI!

Adaylar ilanın başvuru kılavuzunun yayımlanmasının ardından başvurularına bugün başlayabilirler. Başvurular en geç 08 Kasım 2017 tarihine kadar devam edecektir. Adaylar başvurularını İnternet aracılığı ile vay ÖSYM başvuru merkezleri aracılığı ile elektronik ortamda yapılcaktır. Başvuru Merkezleri tarafından başvurular, resmi iş gününde ve resmi iş saatlerinde alınacaktır. Posta yoluyla başvuru alınmaz. Geç başvuru günü 20 Kasım 2017 tarihidir. İlanın tam metnini ve başvuru kılavuzlarını incelemek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Aranan Şartlar:

Başvuru Kılavuzu

Aday Başvuru Formu

Sağlık Durumu/Engel Bilgi Formu

Başvuru Merkezleri Listesi

Kaynak: www.isinolsa.com

ADALET BAKANLIĞI İLANLARINA AN AN ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ
Sosyal Medyada KpssRehber