MEB 20 Bin Güvenlik Görevlisi Alımı Mart ve Nisan’da Gerçekleşecek

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 20 bin güvenlik görevlisi alımı Mart ve Nisan ayları içerisinde gerçekleşmiş olacak. Cumhurbaşkanı güvenlik görevlerinin işlerinin öneminden bahsedip Güvenli Okul, Güvenli Gelecek projesini hayata geçirecek.

   3456 12.03.2019
Milli Eğitim Bakanlığı MEB için hazırlanan proje kapsamında 20 bin güvenlik görevlisi alımı Mart ve Nisan ayı içerisinde yapılacak. MEB güvenli okul güvenli gelecek projesi kapsamında alınacaklar ülke geneli okullara yerleştirilecektir.

100 Günlük İcraat Programı kapsamında güvenlik görevlisi alımları olacağını bildirilmişti. Yapmış oldukları güvenli okul, güvenli gelecek projesi ile hayata geçirilmesi beklenen proje kapsamında alımları duyuruldu.

3 Bakanlık arasında protokol imzalanmıştı. Bakanlığa bağlı olan resmi okullarda 20 bin güvenlik görevlisi alacağından bahsedildi.

Güvenlik görevlisi alımları yapılmaya başlandığı zaman sitemizden, sosyal medya aracılığı veya hemen haberin olsun istiyorsan cep uygulamamızı indirmeniz gerekmektedir.

Çocuk psikolojisinden, protokol kurallarına kadar meslek mensuplarının ihtiyaç duyduğu tüm alan ve konuları kapsayan çok geniş bir program hazırlandı. Meslek mensuplarının yoğun istek nedeniyle, ülkemizin her noktasından ve zaman farkı gözetmeksizin ulaşabilmeleri için de programımızı internet destekli planladık. Bu alanı kendine meslek olarak gören herkesin katılmasını öneriyoruz. Daha önceki dönemlerden farklı olarak halen mesleğine devam eden polis ve jandarmada katılım oluyor. Mesleğini icra eden güvenlik görevlilerimizin mağduriyet yaşamamaları için uzaktan eğitim formatı planladık.

Kaynak: MEB 20 Bin Güvenlik Görevlisi Alımı Mart ve Nisan’da Gerçekleşecek

Sosyal Medyada KpssRehber