Öğretmen Ataması Ne Zaman Netleşecek?

Öğretmen Ataması Ne Zaman Netleşecek?

Atanma bekleyen 40 bin öğretmenin durumu Ekim’de netleşecek. Sendikalar ise atama takvimindeki belirsizlikten dolayı kaos endişesi taşıyor.

   2028 04.09.2014
Öğretmen atama takvimindeki belirsizliğe eğitim sendikaları tepki gösterdi. Bugün gazetesinden Fatma Eren'in haberine göre atamaların ekim ayına kalmasının öğrencileri zor durumda bırakacağı vurgulandı. Aktif Eğitim-Sen Genel Başkanı Osman Bahçe, 2014-2015 eğitim öğretim yılının birçok açıdan eksik olarak başlayacağını söyledi.

40 BİN KİŞİ ATANACAK

Bahçe, ihtiyaçların ücretli öğretmenlerle karşılanmaya çalışılacağına vurgu yaparak “Birçok okul eğitim hayatına ya öğretmensiz ya da ücretli öğretmenlerle başlayacak. Bir iki ay sonra öğretmen değişecek” diye konuştu. Atanması beklenilen 40 bin öğretmenin hangi branşlarda görevlendirileceğinin de belirsiz olduğunu dile getirdi.

Öğretmenlerin en geç 15 Eylül’de göreve başlaması gerektiğini vurgulayan Eğitim-Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca, atamalarda geç kalındığını kaydetti. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı öğretmen atamalarına ilişkin düzenlemenin TBMM’de olduğunu fakat Meclis’in tatile girmesiyle geciktiğini söylemişti. Avcı, sorunu 1 Ekim’de çözeceklerini açıklamıştı. (memurhaber)

Sosyal Medyada KpssRehber