Ücretli Öğretmen Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Ücretli Öğretmen Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı 2018 yılı ücretli öğretmen alımları kapsamında boş kontenjanlara başvuru sonuçları açıklandı. 2 bin 858 boş kontenjan için başvurusu kabul edilenler için mülakat yeri bilgisi açıklandı.

   2417 29.09.2018
 Milli Eğitim Bakanlığı MEB resmî eğitim kurumlarında ek ders ücreti karşılığında görev yapanların sözleşmeli öğretmenlik mülakat yeri bilgisini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi eğitim kurumlarında ek ders ücreti karşılığında görev yapanların sözleşmeli öğretmenlik için 2018 Eylül ayı başvuru ve atama duyurusu kapsamında 2 bin 858 boş kadro için başvurular geçtiğimiz gün tamamlanmıştı. MEB başvuru sonuçlarını açıkladı ve mülakata katılacaklar için tarihleri de açıkladı.

Ücretli öğretmen alımı sözlü sınav detayları: Sözleşmeli öğretmenlik için sözlü sınava girmek üzere yaptıkları başvuruları onaylananlardan KPSSP10-KPSSP121 ile KPSSP120 sonucunda her alan için en yüksek puan alandan başlamak üzere alanlar bakımından belirlenen kontenjan sayısının 3 katı aday yerleştirildikleri sınav merkezinde sözlü sınava alınacaktır.

Sözlü sınava alınacak adaylar Sözleşmeli Öğretmen Sözlü Sınav Değerlendirme Formu üzerinden sözlü sınav komisyonunca değerlendirmeye tabi tutulacaktır.

Sözlü sınav konuları! 

Sözlü sınavda adaylar, eğitim bilimleri ve genel kültür, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü; iletişim becerileri, özgüveni ve ikna kabiliyeti; bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı; topluluk önünde temsil yeteneği ve eğitimcilik nitelikleri yönüyle değerlendirilecektir.

60 puan alanlar tercih yapabilecek! Sözlü sınav sonucunda 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılarak sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere tercih yapma hakkını elde edecektir.

Mülakat yeri bilgisi için TIKLAYINIZ.

Kaynak: www.mymemur.com.tr

Sosyal Medyada KpssRehber