Şubatta Atama Kararı Mecliste

Öğretmen adaylarının ek 20 bin öğretmen ataması istediği şu günlerde, 2019 Şubat ayında 100 bin öğretmenin atanacağı bildirildi.

   7948 13.08.2018
 Öğretmen adaylarının ek 20 bin öğretmen ataması istediği şu günlerde, 2019 Şubat ayında 100 bin öğretmenin atanacağı bildirildi. Vatan gazetesinin iddiasına göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla 100 bin öğretmen için takvim Şubat 2019'da belli olacak.

Vatan Gazetesi'nden Sadık Gültekin, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile röportaj yaptı.

Gültekin'in aktardığına göre, Milli Eğitimin toplamda 100 bin öğretmene ihtiyacı olduğunu, konuyu Milli Eğitimin, Cumhurbaşkanı'na ilettiğini aktardı.

ÖĞRETMEN MÜLAKATLARINDA ŞİMDİYE KADAR ÇIKMIŞ EN ZOR SORULAR


CUMHRUBAŞKANI 100 BİN ATAMAYA DESTEK VERECEK


Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen Milli Eğitim Bakanı, Erdoğan'dan 100 bin atama ile ilgili destek görmüş ve esas yetkinin TBMM'de olduğu vurgulanmış.

Vatan Gazetesi'nden Sadık Gültekin, Şubat ayına kadar 100 bin öğretmen ataması ile ilgili takvimin netleşeceğini de iddia etti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un 20 bin atama ile ilgili soruya verdiği cevap da şu şekilde

20 bin öğretmen alımıyla ilgili takvim Meclis'e bağlı. Bu atamalar Cumhurbaşkanımızın bir hediyesidir. Ancak atanamayan yaklaşık 650 bin öğretmen var. Benim tahminim acil talepkar aday 100 bin. Türkiye bunu 4 - 5 senede döndürebilir. Ortaöğretimde çok büyük bir dönüşüm olacak bu yüzden bu gençlere daha yaratıcı çözümler üreteceğiz.

Kaynak: www.kamubiz.com

ÖĞRETMEN MÜLAKATLARINDA ŞİMDİYE KADAR ÇIKMIŞ EN ZOR SORULAR

Sosyal Medyada KpssRehber