MEB 20 Bin Ek Öğretmen Ataması İçin Duyuru Bekleniyor! Peki Duyuru Ne Zaman Yayımlanacak

Öğretmenlere müjde olarak verilen 20 bin ek öğretmen ataması için MEB duyurusu bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığının duyurusu ile sözleşmeli öğretmen ek atama hangi KPSS puanıyla yapılacak gibi detaylar belli olacak.

   1282 07.08.2018
 Cumhurbaşkanı’nın müjdelediği ek atama konusunda detaylar bekleniyor. Geçtiğimiz hafta 100 günlük icraat programı içerisinde açıklanan 20 bin öğretmen ataması konusunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyuru bekleniyor. Bakanlığın yayımlayacağı resmi duyuru ile hem ek atama kesinleşmiş olacak hem de alımın hangi yılın KPSS puanıyla yapılacağı belli olacak.

ÖĞRETMEN MÜLAKATLARINDA ŞİMDİYE KADAR ÇIKMIŞ EN ZOR SORULAR

Ek sözleşmeli öğretmen ataması artık kesinleşti gibi görünüyor. Atama bekleyen, süreci yakından takip eden öğretmelerin hatırlayacağı gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından sonra bir müddet bunun yeni atama mı olduğu konusunda şüphe oluşmuştu. “Ek atama” tabirini MEB yetkilileri ve Bakan Ziya Selçuk kullanmasa da bunun yeni öğretmen alımı olduğu artık belli oldu.

Yeni atama konusunda en çok merak edilen husus ise alımın hangi KPSS puanı ile yapılacağı olacak. Kendilerine son yıllara nazaran çok az sayıda, 20 bin kontenjan verilen 2017 KPSS’ye giren öğretmenler; atamanın kendileri arasından ve halihazırda açıklanmış mülakatlara göre yapılmasını istiyor. 

ÖĞRETMEN MÜLAKATLARINDA ŞİMDİYE KADAR ÇIKMIŞ EN ZOR SORULAR

Atamada 2018 KPSS puanının esas alınması ihtimali da bulunuyor. 2018 ÖABT’nin de yapılmış olması, başvurular alınırken 2018 KPSS puanı sonuçlarının açıklanmış olacak olması gibi nedenlerle 2018 KPSS’nin geçersiz sayılmasının kabul edilemez olduğunu düşünen MEB yetkilileri var. Bu durum da 2018 KPSS’ye avantaj sağlıyor.


Branş öğretmenleri kendilerine verilen kontenjanları yetersiz buluyordu. Ek atamada en çok merak edilen konulardan biri de bu nedenle kontenjan dağılımı olacak. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir an önce duyurunun yayımlanması ve bu soru işaretlerinin giderilmesi bekleniyor.

Kaynak: www.mymemur.com.tr

ÖĞRETMEN MÜLAKATLARINDA ŞİMDİYE KADAR ÇIKMIŞ EN ZOR SORULAR
Sosyal Medyada KpssRehber