2018 Lise KPSS Sınav Ücretleri Bu Sene Ne Kadar Oldu?

2018 Lise KPSS Sınav Ücretleri Bu Sene Ne Kadar Oldu?

KPSS ortaöğretim başvuruları başladı. ÖSYM 2018 KPSS lise başvuru ücreti ne kadar oldu? Lise KPSS sınav ücreti ne kadar olacak? Sınav ücreti nereye nasıl yatırılacak?

   1896 04.07.2018
 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavı ortaöğretim oturumu başvuruları başladı. 3 Temmuz 2018 günü ÖSYM’nin başvuru kılavuzunu yayımlamasının ardından başvuru sayfası açıldı. Milyonlarca lise düzeyinde öğrenim görmüş aday KPSS ortaöğretim başvurusu yapacak. Merak edilenler arasında ise yine sınav ücreti yer alıyor.

KPSS lise başvuru ücreti ÖSYM’nin yayımladığı başvuru kılavuzunda yer alıyor. Kılavuzda yer alan ifadelere göre lise KPSS sınav ücreti 60 TL olacak. Ancak normal başvuru süresi içinde başvuru yapmayıp,1 Ağustos 2018 tarihinde geç başvuru yapacak adayların 90 TL ücret ödemeleri gerekecek.

KPSS ortaöğretim sınav ücreti, başvurunun tamamlanmasının ardından yatırılacak. Adaylar ÖSYM’nin internet sayfasında e-işlemler’de yer alan “ödemeler” alanından kredi kartı ya da banka kartı ile ödeme yapabilecek. Adaylar ayrıca banka şubelerinden de ödeme yapabilecek. Bu ödeme sırasında alınacak dekontun saklanması gerekecek.

KPSS ücret yatırma işlemi, başvurular bittikten 1 gün sonra yani 20 Temmuz 2018 tarihine yapılabilecek. Bu tarihe kadar ücret yatırmayan adaylar başvuru yapmış olsalar dahi sınava alınmayacak.

Kaynak: www.mymemur.com.tr

2018 KPSS LİSE HABERLERİNE ANLIK ULAŞIP TAKİPTE KALMAK İÇİN TIKLAYINIZ!
Sosyal Medyada KpssRehber