MEB 5 Bin Ücretli Öğretmen Alımı Mülakatlarını Ne Zaman Başlatacak?

MEB 5 Bin Ücretli Öğretmen Alımı Mülakatlarını Ne Zaman Başlatacak?

Geçtiğimiz aylarda Milli Eğitim Bakanlığı bir ilan yayımlamıştı ve 5 bin ücretli öğretmen alımı yapacağını duyurmuştu. 8-13 Haziran tarihleri arasında başvuruları alan MEB mülakatlar ile ilgili bir açıklama yaptı mı? Mülakatlar ne zaman başlayacak?

   1494 04.07.2018
 Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından Haziran ayı içerisinde 5 Bin ücretli öğretmen alımı ilanı yayımlanmıştı. Söz konusu ilana adaylar Milli Eğitim Bakanlığının yayımladığı resmi internet siteleri üzerinden başvurularını yapmışlardı. Başvurusu tamamlayan adaylar mülakatların ne zaman yapılacağını araştırmaya başladı. Peki mülakat tarihleri kesinleşti mi? Mülakatlar ne zaman yapılacak?

MÜLAKAT TARİHLERİ NETLEŞTİ Mİ?


Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından Haziran ayı içerisinde 5 Bin ücretli öğretmen alımı ilanı yayımlanmıştı. Adaylar internet üzerinden başvurularını tamamladılar ve mülakat tarihlerinin ne zaman yapılacağı hakkında araştırmalarına heyecanla devam ediyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 5 bin ücretli öğretmen alımına yönelik mülakatların ne zaman yapılacağına dair henüz bir açıklaması yok. Bu konu ile alakalı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan açıklama ise şu şekilde oldu: Sözlü sınavların yapılacağı tarih, sınav sonuçlarının ilanına yönelik tarih, sonuçlara yönelik itiraz tarihleri ve atama sürecine ilişkin diğer hususların daha sonra http://meb.gov.tr ile http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinden ilan edilecektir." ifadeleri yer aldı.

Kaynak: www.isinolsa.com

5 BİN ÜCRETLİ MÜLAKATLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK ÖĞRENMEK İÇİN TIKLA!
Sosyal Medyada KpssRehber