Öğretmenlerin Beklediği Müjdeyi Başbakan Açıkladı

Başbakan Binali Yıldırım, 81 ilden gelen öğretmenlerle Çankaya Köşkü'nde düzenlenen iftar programında konuşma yaptı. Yıldırım konuşmasında öğretmenlerin merak ettiği ve emekli olacak öğretmenlerin özellikle beklediği 3600 ek gösterge konusuna açıklık getirdi.

   4902 07.06.2018

Başbakan Binali Yıldırım, öğretmenlerin beklediği 3600 ek gösterge ve emeklilikle ilgili açıklama yaptı. Yıldırım, 81 ilden gelen öğretmenlerle Çankaya Köşkü'nde düzenlenen iftar programında konuşma yaptı ve:asdfBütün öğretmenlerimiz 3600 ek göstergeyle emekli olacak, emekli öğretmenlerimiz de bu haktan yararlanacak.' dedi.

ÖĞRETMEN AÇIĞI:

Başbakan Yıldırım, atama bekleyen ve daha fazla öğretmen atamasının yapılması için çaba gösteren öğretmen adaylarının beklentilerin ve daha önce açıklanan 100 bin civarında öğretmen açığı bilgisinin aksine Türkiye'de öğretmen açığının bulunmadığını ve problemin eşleştirme ve denkleştirmeden kaynaklanmadığını, bazı illerimizde sayının fazla olduğunu, bazı illerimizde yetersiz olduğunu söyledi.

Van'da konuşan Yıldırım şunları söyledi: Türkiye'nin öğretmen ihtiyacının olmadığına dikkat çeken Yıldırım, problemin eşleştirme ve denkleştirme olduğunu belirterek, "Bazı illerimizde sayı fazla, bazı illerimizde yetersiz. Fedakarlık gerekiyor. Belirli illere gidişte isteksizlikler oluyor. Böyle olunca mecburen bir dengesizlik ortaya çıkıyor. 15 Temmuz'dan sonra yerinde sözleşmeli öğretmenlik uygulamasına başladık. Bu belirli bir süre orada görev yapacak, 6 sene sonra istediği yere tayin olacak. Buna ihtiyacımız var. Eğer herkes konforlu, rahat yerde çalışmak isterse biz terörden kurtardığımız bu yavrularımızı geleceğe hazırlayamayız. Şimdi onların dağa gönderilmesinin önüne geçtik ama bu yeterli değil. Bundan sonra nüfusun yarısının 25 yaşın altında olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde mutlaka gençlerimize hem eğitimde hem iş hayatında hem de onları geleceğe hazırlamada çok daha fazla mesai harcamamız gerekiyor. Onların gelecek ümitlerini gerçeğe dönüştüremezsek terör tehdidi yine var olmaya devam edecek. Gençlerin delikanlılık dönemini, değişim dönemini maalesef terör örgütleri çok acımasızca kullandılar. Artık bölgede dağa çıkışlar sıfır seviyesine yaklaştı. Devamını getirmemiz lazım" diye konuştu.
Kaynak: www.isinolsa.com
ÖĞRETMEN HABERLERİNİ ANLIK TAKİPTE KALMAK İÇİN TIKLAYINIZ


Sosyal Medyada KpssRehber