Haziran Ayında Kamuya Düşük KPSS Puanı İle Personel Alımı Yapılıyor!

Kamu kurum veya kamu kuruluşları bünyelerindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere farklı kadrolarda binlerce memur personel alımı yapıyorlar. Haziran ayında kamuya düşük KPSS puanı ile veya KPSS şartı olmadan çok sayıda memur personel alınacak.

   3103 31.05.2018
 Ülkemizde bulunan yüzlerce kamu kurumu veya kamu kuruluşu devamlı olarak memur personel alımı yapmaya devam ediyorlar. Yayımlanan ilanlara göre Kamuya binlerce memur personel alımı yapılacak. Haziran ayı ilanları yayımlanmaya başlandı ve haziran ayı memur alımı ilanları için başvurular başladı bile. Buna göre kamu alınacak memur ve personel adayları bu haberimizin devamında detaylı bilgilere ulaşarak Haziran ayı için ilanlara başvuru yapabilecekler. Haziran ayı için kamuya 50 bin civarında alım yapılacak ve adaylar için devamlı olarak bu ayfayı güncel tutacağız ve devamlı olarak ilanlara başvuru yapaileceksiniz. HAZİRAN AYI MEMUR ALIMLARINA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Haziran ayı memur alımı ilanlarına başvuru şartlarını taşıyan her aday başvuru yapabilecek ve kadroya alınacaktır. Adaylardan genel şartlar, Özel şartlar, Eğitim Şartları, Sınav şartları gibi nitelikler istenecek ve adayların bu şartların tamamnını taşımaları dahilinde sınava tabii tutulacaklardır. Sınav sonucunda ise ilerleme süresine göre adaylar ilgili pozisyonlarda çaışmaya başlayacaklardır.

GENEL ŞARTLAR NELERDİR?

Adaylardan kamu memur alımı ilanları için genel olarak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesi gereğince şartlar aranacak Buna göre, Türkiye Cumhuriyeti Vatandşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundna yaşlı veya emekliği aylığı almıyor olmak gibi nitelikler aranacak.

ADAYLARDAN ARANAN ÖZEL ŞARTLAR:

Adaylardan genel şartlara dahil olarak bazı özel nitelikler de aranmaktadır. Buna göre, Yaş Şartı, Eğitim Şartı, KPSS Şartı ve YDS şartı gibi nitelikler aranacak.

Yaş Şart: İlana göre değişilik gösteren bu nitelik genellikle Askerli ilanlarda 27 yaşından büyük olmamak, Kamu kurumları için bazı kadrolar için 30 yaşından veya 35 yaşından büyük olmamak gibi şartlar aranır. Adayların yaş hesaplaması Son Başvuru utarihinden itibaren veya Merkezi Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayı itibari ile hesaplanmaktadır.

Eğitim Şartı: Adayların genel niteliklere le birlikte kadrosuna göre En az lise mezunu olmak şartı ile, Önlisans veya lisans mezunu olmaları gerekmektedir. Önlisans mezunları için ilgili eğitim veren kurumların 2 yıllık öğrenimi tamamlaış olmak ve Lisans mezunları için 4 yıllık Eğitim veren fakültelerin ilgili bölümlerinden mezu olmuş olmak veya bunlara denkliği olan ve YÖK tarafından onaylı Yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmaları şarttır.

KPSS EN AZ 50 PUAN İLE ALIM YAPILIYOR!

Haziran ayı için adaylardan düşük KPSS puanı ile alım yapılacak. Buna göre adayların ÖSYM taraından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından 2016 veya 2017 yıllarına ait olan sınavdan, Lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 pua türünden en az 50 puan , 60 puan veya 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

KPSS ŞARTI OLMADAN'DA ALIM YAPILIYOR!

Bazı kamu kurumları KPSS puanı ile alım yapsa da bazı kurumlar adaylardan tecrübe şartı arıyor ve bu durumda adaylardan KPSS şartı aranmıyor. Genellikle KPSS şartı olmadan alım yapan kurumlar ise, TÜBİTAK, Milli Savunma Bakanlığı, Askeri ilanlar ve çeşitli Belediyeler KPSS şartı olmadan alım yapmaktadırlar.

GİRİŞ SINAVI YAPILIYOR!

Adayların 2016 veya 2017 yıllarında yapılan Merkezi Sınavdan almış oldukları KPSS puanına göre adaylara bir sıralama yapılarak çıkan sonuca göre adaylar Yazılı, Sözlü veya Uygulamalı sınava tabii tutulmaktadırlar. Buna göre kadro sayısının kurum tarafından belirlediği kat sayısı kadar sınava katılmaya hak kazanmaktadır. İlgili sınava katılmaya hak kazanan adayların listeleri Kurumların resmi interhet sitelerinde sınavdan önce, Ad, Aoyad, Sınav yeri ve Sınav saati olarak belirtilmektedir.

HAZİRAN AYI İLANLARINA NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Haziran ayı memur personel alımı ilanlarına başvuru yapacak adaylar kurumların belirledikleri başvuru tarihleri içerisinde başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre adaylar başvurularını, Şahsen, Posta, E-Posta, Kurye veya Elektronik ortamda yapmaları gereklidir. Ancak başvurular mutlaka kurumun belirlediği yöntemde yapılması zorunludur ki aksi taktirde adayların yaptıkları başvurular geçersiz sayılmaktadır.

HAZİRAN AYI KAMUYA MEMUR PERSONEL ALIM İLANLARI

 Buna göre aşağıda sizlerle paylaşacağımız tablo yardımı ile Alım yapan kuruma, Başvuru tarihlerine, KPSS şartı olup olmadığına ve ilanın detaylarına ulaşabilirsiniz.

Alım Yapacak
Kurum veya
Kuruluş ve
Pozisyon

KPSS Şartı

Alınacak Personel Sayısı

Son Başvuru Tarihi

 

KKK

Yok

-

31/12/18

 

KKK Uzman Erbaş

Yok

-

31/12/18

 

SYDV

KPSS 60

-

-

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı

KPSS 50

3200

04/06/18

 

TÜBİTAK

Yok

35

04/06/18

 

Zabıta Memuru

KPSS 60

4

03/06/18

 

TÜBİTAK MAM

Yok

2

07/06/18

 

Gümrük Bakanlığı

Var

1750

01/06/18

 

BOTAŞ

(isinolsa.com)

Var

71

01/06/18

 

Kafkas Üniversitesi

KPSS 60

47

01/06/18

 

 

Adalet Bakanlığı  

Var

14504

11/06/18

 

Zabıta ve İtfaiye eri

 

KPSS 60

-

01/06/18

 

Düzce Üniversitesi

Var

92

04/06/18

 

Erciyes Üniversitesi

(isinolsa.com)

Var

4

04/06/18

 

TÜSEB

Yok

14

01/06/18

 

Sağlık Bakanlığı

Yok

200

05/06/18

 

Deniz ve Hava Kuvvetleri

Yok

-

-

 

Balıkesir Üniversitesi

Var

40

08/06/18

 

Sahil Güvenlik Komutanlığı

(isinolsa.com)

-

3

06/06/18

 

Zabıta ve İtfaiye Eri

KPSS 60

-

-

 

Hakkari Üniversitesi

Yok

2

13/06/18

 

Adli Tıp Kurumu

Var

200

22/06/18

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

(isinolsa.com)

Yok

1

11/06/18

 

MEB

KPSS 50

5000

13/06/18

 

TOPLAM

 

 

 

 


Kaynak: www.isinolsa.com

KAMUYA ALINAN MEMUR HABERLERİNDEN ANLIK ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada KpssRehber