Gelir İdaresi Başkanlığı Gelir Uzmanlığı Yeterlik Sınavı Yapacak!

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından gelir uzmanlığı yeterlik sınavı duyurusu yayınlandı. Buna göre 2017 yılının Kasım ayında gelir uzmanlığı yeterlik sınavı yapılacak.

   11947 08.07.2017
 Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından gelir uzmanlığı yeterlik sınavı duyurusu yayınlandı. Yayınlanan duyuruda Gelir İdaresi Başkanlığı Gelir Uzmanlığı Yönetmeliğinin konuyla ilgili maddeleri uyarınca gelir uzmanlığı yeterlik sınavının yazılı bölümünün yapılacağı tarih yayınlandı. Duyuruya göre gelir uzmanlığı yeterlik sınavı 4 Kasım 2017 tarihinde saat 10:00'da, Ankara ve İstanbul'da tek oturum şeklinde yapılacak.

Gelir uzmanlığı yeterlik sınavı, Gelir İdaresi Başkanlığı Devlet Gelir Uzmanlığı Yönetmeliği’nin 3. bölümündeki 23. madde gereğince yapılıyor. Aynı yönetmeliğin 24. maddesi ile 30. maddesi arasındaki maddelerle de yeterlik sınavının işleyişi, kapsamı ve uzman kadrosuna atanma süreci belirleniyor.

Gelir İdaresi Başkanlığında uzman yardımcısı olarak göreve başlayan kamu personelleri, en az 3 yıl görev yaptığı takdirde gelir uzmanlığı yeterlik sınavına katılmaya hak kazanır. Yönetmeliğe göre her uzman yardımcısının iki kez yeterlik sınavına girme hakkı bulunur. İki kez yeterlik sınavında başarısız olan gelir uzman yardımcıları memur kadrolarına, sınavda başarılı olanlar ise uzman kadrolarına atanır.

Kaynak: www.mymemur.com.tr

GELİR UZMAN YARDIMCILIĞIYLA ALAKALI HABERLERE ANLIK ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ
Sosyal Medyada KpssRehber