KPSS Puan Üstünlüğü İle 25 Memur Alımı Başvuruları 14 Haziran 2019’da Bitiyor

KPSS puan üstünlüğü ile 25 memur alımı başvurularında sona gelindi. İkamet ettiğiniz ve size en yakın Adalet Komisyonu Başkanlıkları üzerinden başvuru sağlayabilirsiniz. Alımı Adalet Bakanlığı yapacaktır.

   749 14.06.2019
KPSS puan üstünlüğüne göre 25 memur alımı yapılıyor. Adalet Bakanlığı tarafından başvuruları kabul edilecek ilana son başvuru 14 Haziran 2019’da sona erecektir. Alımda hangi yılın KPSS puanı geçerli olacağı gibi hangi şartlarda olan adaylar başvuru yapabilir.

Adaylar 2018 KPSS puanı olan ve en az ortaöğretim mezunu olmaları ile birlikte önlisans ve lisans mezunları da başvuru yapabilecektir. Başvuru yapmak isteyen adaylar ilanda belirtilen talep formunu doldurmalıdır. İstenilen belgeleri de ekleyerek şahsen HSK’ya teslim edebilecekleri gibi, Adliyelerde bulunan Adalet Komisyonu Başkanlıkları aracılığıyla da HSK’ya gönderebilirler.

Bu sayının 5 katı kadar yani 125 aday sözlü ve uygulamalı sınava alınacaktır. Uygulama sınavında klavye becerisi ölçülecek olup sınav 29 Haziran 2019 günü yapılacaktır. Uygulama sınavından başarılı olan adaylar 3-4-5 Temmuz tarihlerinde sözlü sınava alınacaktır. Sözlü sınavdan başarılı olan ve güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanan adaylar arasından kontenjan kadar alım yapılacaktır.

Atamaya esas puanlar her 3 sınav üzerinden hesaplanacaktır. KPSS’nin yüzde 40’ı, uygulama sınavının yüzde 40’ı ve sözlü sınavın yüzde 20’si hesaplanarak oluşturulan puanlar alım için esas alınacaktır.

HSK memur alımı kılavuzu için tıklayın.

Kaynak: KPSS Puan Üstünlüğü İle 25 Memur Alımı Başvuruları 14 Haziran 2019’da Bitiyor

Sosyal Medyada KpssRehber