Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Durum Bilgilendirme Duyurusu Yayımlandı!

Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan duyuru kapsamına göre; "Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Adayları Genel Durum Bilgilendirmesi" yapılacak. Söz konusu durum bilgilendirme ekranı MSB e- devlet aracılığıyla açıldı...

   521 10.01.2019
Milli Savunma Bakanlığı tarafından yeni bir duyuru yayımlandı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Adayları Genel Durum Bilgilendirmesine yer verildi.

Adayların MSB Personel Temin Sistemi üzerinden durumlarını kontrol edebilecekleri bildirildi.

Detaylar MSB web adresinde yer almaktadır.

UZMAN ERBAŞ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

 

Jandarma Genel Komutanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı tarafından Kuvvet Komutanlıkları bünyesinde çeşitli ilanlar yayımlanarak uzman erbaş alımları zaman zaman yapılıyor.

 

Uzman erbaş alımlarının yapılmasının ardından binlerce genç tarafından kimlerin uzman erbaş olabileceği ve uzman erbaşların ne kadar maaş aldığı araştırılmaya başlandı. Bu konu hakkında detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz...

KİMLER UZMAN ERBAŞ OLABİLİR?

 Türk Vatandaşlığı, yaş şartı, askerlik hizmeti, eğitim seviyesi, sağlık raporu ve boy, kilo şartlarını yerine getiren adaylar uzman erbaş olabileceklerdir. Adaylar bu şartları sağladıklarında uzman erbaş olmak için eğitime alınacaklardır. Bu eğitmi de başarılı bir şekilde geçen adaylar uzman erbaş olabileceklerdir.

UZMAN ERBAŞLARIN MAAŞLARI

Uzman erbaş maaşları görev yaptıkları bölgeye, medeni durumuna, çocuğu olup olmamasına göre değişiyor. 2018 yılına göre uzman erbaş maaşları 3 bin ile 4 bin 500 TL arasında değişmektedir. 

KamuPersoneli.net

Sosyal Medyada KpssRehber