Jandarma uzman erbaş alımı 2019 ek sınav şansı!

Jandarma Genel Komutanlığı (JGK) 40 bin sözleşmeli uzman erbaş alımı yapılacağını duyurmuştu. Geçen mart ayında alım başlatılan uzman erbaş alımlarında ek sınav yapılacağı belirtildi. Komutanlıktan yapılan açıklamaya göre, 2019 yılı uzman erbaş alımına ilişkin ek sınav yapılacağı müjdesi verildi. Peki uzman erbaş alımı ek sınav ne zaman? Jandarma Genel Komutanlığı konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

   946 14.06.2019
Jandarma Genel Komutanlığı (JGK) 40 bin sözleşmeli uzman erbaşı değerlendirmeye tabii tutacaktı ancak yayımlanan duyuruda yeni detay açıklandı. Sözleşmeli uzman erbaş ihtiyacını karşılamak için 40 bin adayın 06 - 31 Mayıs 2019 tarihleri arasında sınavları gerçekleşmişti. Komutanlıktan yapılan açıklamaya göre, sınava çağırılmayan adayları müteakip dönemde yapılacak sınavlara çağrılması planlandı.Böylelikle ek sınav müjdesini vermiş oldu. 

Ek sınav yapılacak

Buna göre Jandarma Genel Komutanlığı (JGK) sözleşmeli uzman erbaş alımı kapsamında tüm adayları ek sınava davet edecek.

"Jandarma Genel Komutanlığının sözleşmeli uzman erbaş ihtiyacını karşılamak amacıyla 19 Mart-04 Nisan 2019 tarihleri arasında internet üzerinden ön başvurular alınmış ve Sınavlara çağrılan 40.000 adayın sınavları 06-31 Mayıs 2019 tarihleri arasında icra edilmiştir.

Sınavlar sonrasında; Jandarma Genel Komutanlığının personel temin yetiştirme planları ve artan uzman erbaş ihtiyacı doğrultusunda başvuru kılavuzunda belirtilen esaslar dâhilinde sınava çağrılmayan adayların tamamının, müteakip dönemde yapılacak sınavlara çağrılması planlanmıştır.

 

Eğitim süresi, eğitim birliklerinin ve sınav alanlarının kapasitesi doğrultusunda belirlenecek sınav takvimleri https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresinde yayımlanacaktır.

 

Adayların herhangi bir hak kaybına uğramamaları maksadıyla sınavlar ile ilgili güncel duyurular ile sınav çağrılarını https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresinden takip etmeleri gerekmektedir." ifadelerine yer verildi.

Jandarma maaşları ne kadar?

TSK'da görevli uzman erbaşların maaşları 2500 TL ile 5000 TL arasında değişiyor ve bu ücret elbette görev süresi ile görev yapılan bölgeye farklılık göstermektedir.

 

 

Kamu Personeli

Sosyal Medyada KpssRehber