İstihdam Seferberliğine Destek: İŞKUR İle 4 Bin İşçi Alınıyor

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR) istihdam seferberliğine en çok destek veren kurumların arasında yer alıyor. Bu bağlamda kamu kurumları ve özel sektör firmalarının personel alım ilanları İŞKUR sitesinde yayımlanıyor. Konu ile ilgili olarak İŞKUR'da yeni TYP ilanları yayımlandı. Yayımlanan ilanlara göre toplamda 4 binden fazla işçi alımı yapılıyor.

   2484 06.03.2019
İstihdam seferberliğine en çok destek veren kurumlar arasında yer alan İŞKUR'da yeni ilanlar yayımlanmaya devam ediyor. Bu kapsamda yeni TYP ilanları yayımlandı ve yayımlanan ilanlar ile kamu kurumlarına işçi alımı yapılacağı ifade edildi. 

Uzunca süreler önce müjdelenen ve kamuoyuna duyurulan TYP kapsamındaki ilanlar yayımlanmaya devam ediyor.

Müjdesi verilen hem iş arayan vatandaşlara geçici süreli de olsa iş imkanı sunan hem de kamu kurumlarının dönemsel personel ihtiyaçlarını gidermede önemli rol oynayan Toplum Yararına Program (TYP) ilanları yayımlanıyor. Bu ilanlara başvurular İŞKUR üzerinden online olarak yapılıyor. Adaylar isterlerse ilgili TYP numarasını not edip, iş ve meslek danışmanları aracılığıyla İŞKUR il veya ilçe müdürlüklerinden de başvurularını yapabiliyorlar. İŞKUR üzerinden yapılabilen bu başvurular için adayların taşıması gereken bazı şartlar bulunuyor.

TYP ilanlarına başvuru şartları

 

İlanlara başvurabilmek için açıköğretim fakültesi dışında bir kurumda eğitim almıyor olmanız, herhangi bir sosyal yardımdan yararlanmıyor ve bir iş yerinde sigortalı (maaşlı) çalışmıyor olmanız gerekmektedir. Ek olarak üniversite öğrencileri yaz dönemlerinde yayınlanacak TYP ilanlarına başvuru yapabilmektedirler. Bu konu hakkında daha fazla bilgi ve doğru sonuca İŞKUR müracaatlarınızla ulaşabilirsiniz.

4000 kişiden fazla işçi alımı yapılıyor

Şuanda yayımlanan İŞKUR işçi alımlarında TYP ile yürütülen 4 binden fazla işçi alım ilanı bulunmaktadır. İŞKUR resmi web adresi ziyaret edildikten sonra üst taraftaki menüde yer alan TYP sorgulama bölümünden, mevcut TYP ilanlarına ulaşabilir, üye girişi yaparak ya da iş ve meslek danışmanınıza müracaat ederek başvurularınızı yapabilirsiniz.

KamuPersoneli.net

Sosyal Medyada KpssRehber