İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa KPSS 50 Puan ile 40 Kamu Personeli Alımı

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü tarafından sağlık personeli ve kamu personeli alımı yapılacağına dair ilan yayımlandı.

   624 11.06.2019
Kamu kurum ve kuruluşları bünyesinde alımları devam eden sağlık personelleri ve kamu personelleri istihdam süreçleri kapsamında yayımlanan ilanlarda yer alan bilgilere göre, üniversiteler için sözleşmeli personel alımı ilanına çıkılmaya devam ediliyor.

Yayımlanan son ilanlarda açıklanan bilgilere göre; İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü onayı ile çıkılan personel alımı bilgilerine göre, çok sayıda sağlık personeli alımı gerçekleştirilecek olup, ilgili alımlar 4/B Sözleşmeli Personel statüsünde yapılacaktır.

İlgili alımların başvuru sürecinde belirleyici olan kriter eğitim ve KPSS puanları olurken; talep edilen özel şartların Sağlık Meslek Liselerinin Hemşirelik bölümünden mezun olunması ve KPSS’den 50 puan alınması şartları olduğu, başvuru yapacak olan adayların dikkatine sunulmaktadır.

KPSS puan talebi için 2018 yılı sınırı getirilirken, ayrıca KPSS P94 puan türünden 50 ve üzeri skor elde etmiş olma şartı ibare olarak eklenmiştir.

Toplamda 40 kişinin istihdam edileceği hemşire alımlarına başvuru yapmak isteyen adayların, ilgili ilana başvuru yapmaları için, ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarih olan 10.6.2019 tarihinden itibaren 15 günlük süreye sahip oldukları belirtilmektedir.

25.6.2019 tarihinin mesai bitişine kadar şahsen kabul edilecek müracaatlar İstanbul Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına yapılacaktır. Şahsen yapılmayan ve posta yolu ile yapılan başvuruların kabul edilmeyeceği beyan edilmektedir.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Sağlık Personeli Alımı İlanı

Kaynak: İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa KPSS 50 Puan ile 40 Kamu Personeli Alımı

Sosyal Medyada KpssRehber