İşsizlere Günlük 75 TL Verilecek. İşte Başvuru Şartları

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından istihdam programları gerçekleştiriliyor. Programlarda işsiz gençlere günlük 75 TL veriliyor. Bu uygulamanın detayları belli oldu.

   345 17.11.2018
İşsizlik sorunun çözülmesi için Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından İşbaşı Eğitim Programları düzenleniyor ve bu programlar kapsamında işsiz gençlere günlük 75 TL veriliyor.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen bu programların detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz... 

GÜNLÜK 75 TL VERİLECEK

 

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından İşbaşı Eğitim Programları kapsamında belirli meslekler katılanlara 75 TL bu mesleklerin dışında kalanlara ise günlük 54 TL cep harçlığı verilecek. Bu programlar kapsamında adayların sigorta primleri de İŞKUR tarafından ödeniyor.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından bulut bilişim uzmanı, endüstriyel robot programcısı, endüstriyel tasarım mühendisi, mikro işlem tasarımcısı, veri tabanı analisti, mobil yazılım geliştirme uzmanı gibi mesleklerde düzenlenecek olan İşbaşı Eğitim Programlarına katılan 18 - 29 yaş aralığındaki gençlere günlük 75 TL veriliyor.

9 ay sürecek olan bu programlara başvuruların Türkiye İş Kurumunun İl Müdürlüklerine yapılacak. İşbaşı Eğitim Programlarına katılarak günlük 75 TL ücret almak isteyen gençlerin yukarıda belirtilen mesleklerde kendilerine bir iş bulmaları daha sonra Çalışma İl Müdürlüklerine başvuru yapmaları gerekiyor. Böylelikle 9 ay boyunca günlük 75 TL ücret almaya hak kazanacaklardır.

Sosyal Medyada KpssRehber