İş Bankası 2019 Yılı Memur Alımı Başvuruları Başladı!

İş Bankası memur alımı yapacak. İş bankası memur alımı başvuru şartları nedir? İş Bankası 2019 yılı memur alımı başvuruları ve memur alımı başvuru şartları...

   2127 11.03.2019
İş Bankası’nın İstanbul'da bulunan Şube ve Genel Müdürlük Bölümlerinde görevlendirilmek üzere 1 Nisan 2019 Pazartesi ve izleyen günlerde Memur alım sınavı düzenleneceği duyuruldu. İş bankası memur alımı başvuru mezuniyet şartı, yaş şartı, ikamet şartı gibi kriterler açıklandı.

İŞ Bankası Memur Alımı için başvurular 22 Mart 2019 tarihi saat 12.00’a kadar devam edecektir.

İŞ BANKASI MEMUR ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekiyor.

Üniversitelerin 4 yıllık eğitim verilen linkte yer alan bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.

İstanbul ilinde ikamet etmek gerekiyor.

Sağlık durumu Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya elverişli olmak gerekiyor.

Mezuniyet bölümleri tam listesine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. İlgili bölümlerin yetkili makamlarca tanınmış, yabancı ülkelerdeki eşitlerinden mezun olup bu durumu belgeleyebilen adayların da başvuruları kabul edilmektedir. Lisans son sınıf öğrencilerinin en geç 1 Nisan 2019 tarihinde mezun olup bu durumu aynı tarih itibarıyla belgeleyebilmeleri gerekmektedir.

İşe alım aşamasında tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak Sağlık Kurulu Raporu ile belgelenecektir.

Daha önce, İş Bankasının yaptığı Memur, Operasyon Elemanı, Operasyon Destek Elemanı, Şoför, Özel Güvenlik Görevlisi ve Çağrı Merkezi sınavlarından herhangi birinin mülakat aşamasında başarısız sayılmamış olmak gerekiyor.

Affa uğranmış olunsa dahi, herhangi bir suçtan dolayı hapis cezasına hüküm giymemiş olmak, Herhangi bir kurum ya da kuruluşa karşı zorunlu hizmet yükümlülüğü taşımamak ve kamu haklarından yoksun bulunmamak gerekiyor.

İŞ BANKASI MEMUR ALIMI YAŞ ŞARTI

 

Yazılı sınav tarihi itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.  İş Bankası memur alımı sınavı için 1 Nisan 1989 ve sonrasında doğanlar başvurabilecektir.

İŞ BANKASI MEMUR ALIMI ASKERLİK ŞARTI

Erkek adaylar için en geç 1 Nisan 2019 tarihine kadar askerlik görevini tamamlamış, muaf ya da en erken Ağustos 2020 celp dönemine kadar tecil ettirmiş olmak gerekiyor. Bedelli askerlik yapacak olan adayların ilgili ekranda muaf seçeneğini seçerek açıklama kısmını “Bedelli Başlangıç Tarihi - Bitiş Tarihi” şeklinde doldurması gerekmektedir.

İş Bankası Memur alımı:

pdfindir.jpg

İş Bankası Memur alımı:

pdfindir.jpg

Kaynak: İş Bankası Memur Alımı Başvurusu Başladı! Mart 2019

Sosyal Medyada KpssRehber