İçişleri Bakanlığı 1.200 Personel Alacak! İşte Başvuru Şartları ve Zamanı

İçişleri Bakanlığı yayınladığı ilan ile 1.200 personel alacak. İşte alım başvuru şartları ve ne zaman yapılacak. Adaylar başvuru yapmak tarihi bekliyor.

   6663 16.02.2019
İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı ilana göre farklı kadrolara toplam 1.200 personel alacak. Başvuru şartları neler ve başvuru zamanı hangi aralıkta yapılacak. Alım yapılacak pozisyonlar Bu personeller mühendis, şehir plancısı, arşiv uzmanı, büro personeli ve harita teknikeri kadrolarında istihdam edilecektir.

Başvuru Şartları; İlan edilen her bir kadro için özel başvuru şartları bulunuyor. Ancak tüm kadrolar için ortak olan genel başvuru şartları da bulunuyor. Buna göre başvuru yapacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları ve aynı zamanda kamu haklarından mahrum olmamaları gerekmektedir.

Bununla birlikte 35 yaşını doldurmayan adayların başvuruları kabul edilecektir. Lise, ön lisans ve lisans mezunu olan adaylar başvuru yapabilecekken her bir eğitim seviyesine göre KPSS’nin ilgili puan türünden en az 60 puan ve üzeri alınması gereklidir. Böylelikle yapılacak olan sıralamaya giren adaylar sözlü sınav için çağrılacaktır.

Başvurular zamanı; 21 Şubat 2019 tarihinde 26 Şubat 2019 tarihinde son bulacak olup adaylar sadece bir kadro için başvuruda bulunabilecektir. Dolayısıyla farklı kadroların şartlarını sağlasalar bile sadece bir başvurularının kabul edileceğini de ifade etmek gerekir.

Tüm aşamaları başarılı bir şekilde geçen memur adayları sonradan güvenlik soruşturmasına tabi tutulacaktır. Soruşturma neticesinde herhangi bir sorunu bulunmayan adayların ataması gerçekleştirilecek. Adayların adresine herhangi bir tebligat yapılmayacağı için internet sitesi üzerinden yayınlanacak olan duyurunun yakından takip edilmesinde fayda bulunuyor.

İçişleri Bakanlığı 1.200 personel alım kılavuzu için tıklayın.

Kaynak: İçişleri Bakanlığı 1.200 Personel Alacak! İşte Başvuru Şartları ve Zamanı

Sosyal Medyada KpssRehber