2018 YKS Başvuru Ücretleri Belli Oldu!

Üniversiteye giriş sınavı olacak olan YKS başvuru ücretleri belli oldu. ÖSYM 2018 yılında YKS sınav ücretlerini açıkladı.

   4414 19.12.2017
 2018 yılında ilk kez yapılacak olan YKS başvuru ücretleri belli oldu. Üniversiteye giriş sınavı niteliğinde olacak olan ve geçtiğimiz yıllarda uygulanan YGS ve LYS testlerinin yerini alacak olan sınavlara giriş ücreti; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıklandı. Buna göre YKS sınav ücreti ne kadar olacak?

ÖSYM’nin belirlediği ücretlere göre Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınav ücretleri 50 TL olacak. Ayrıca bu iki sınavın dışında Yabancı Dil Sınavı için de 50 TL başvuru ücreti belirlendi.

Geçtiğimiz yıl uygulanan YGS ve LYS ile üniversiteye giriş sisteminde sınav ücretleri daha fazlaydı. YGS ile birlikte 4 LYS oturumuna katılan adaylar 220 TL başvuru ücreti ödüyordu. Yeni sistemle birlikte TYT ile AYT ya da TYT ile Yabancı Dil Sınavı’na girecek olan adaylar 100 TL başvuru ücreti ödemiş olacak.

İlk kez uygulanacak olan Temel Yeterlilik Testi 23 Haziran 2018 tarihinde uygulanacak. Alan Yeterlilik Testi ve Yabancı Dil Sınavı ise 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek.

Kaynak: www.mymemur.com.tr

GÜNCEL HABERLERE ANLIK ULAŞMAK İÇİN TAKİPTE KAL!
Sosyal Medyada KpssRehber