EGM'de Polis, Bekçi ve Personel Kimlikleri Değişti

EGM'de Polis, Bekçi ve Personel Kimlikleri Değişti

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM personellerinin kimlik kartları değişti. Polis memuru, bekçi ve EGM personellerin yeni kimlik kartları için tıklayınız. Kaynak: EGM'de Polis, Bekçi ve Personel Kimlikleri Değişti

   488 06.12.2018

Emniyet Teşkilatı Personeli Kimlik Kartları Yönetmeliğinde Değişiklik 5 Aralık 2018 tarihli ve 30616 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kimlik kartları 2 yıl içerisinde değiştirilecek.

İçişleri Bakanlığı Emniyet Teşkilatı Personeli Kimlik Kartları yönetmeliğinde yer alan kimlik kartlarının türleri maddesinde yapılan değişiklikle EGM personeli polis ve amirleri, bekçiler ve EGM personellerinin yeni kimlik kartları aşağıdaki bağlantıda yayımlandı.

Buna göre; Emniyet hizmetleri sınıfı personelinden Sınıf Üstü Emniyet Müdürü, Birinci Sınıf Emniyet Müdürü, İkinci Sınıf Emniyet Müdürü, Üçüncü Sınıf Emniyet Müdürü, Dördüncü Sınıf Emniyet Müdürü ve emeklilerine verilen kimlik kartlarının şekil, içerik ve ölçüleri yenilendi.

Emniyet hizmetleri sınıfı personelinden Emniyet Amiri, Başkomiser, Komiser, Komiser Yardımcısı, Kıdemli Başpolis Memuru, Başpolis Memuru, Polis Memuru rütbesindeki personele ve emeklilerine verilen kimlik kartlarının şekil, içerik ve ölçüleri yenilendi.

Emniyet hizmetleri sınıfı personelinden çarşı ve mahalle bekçisi unvanında bulunan personele ve emeklilerine verilen kimlik kartlarının şekil, içerik ve ölçüleri yenilendi.

Diğer hizmet sınıflarındaki personele ve emeklilerine verilen kimlik kartlarının şekil, içerik ve ölçüleri yenilendi ve aşağıdaki eklerde yer alan pdf dosyasında gösterilmiştir. Yeni kimlik kartları için TIKLAYINIZ.

 

Sosyal Medyada KpssRehber