DPB'de Yayımlanan Belediye Memuru Alım İlanları (Ocak 2019)

Ocak ayı itibariyle başvuru yapabileceğiniz ve Devlet Personel Başkanlığı (DPB) aracılığıyla yayımlanan belediye memuru alım ilanlarını haberimizde derledik.

   2597 02.01.2019
Belediye Başkanlıklarını, Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sayfası üzerinden yayımladıkları memur alım ilanları ile kadrolarında açık bulunan kadrolara alım yapacaklarını ilan ediyorlar. 

KPSS şartı ile yayımlanan belediye personeli alım ilanları arasında lise, önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği kadrolar bulunuyor. 

Belediyeler tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan kadrolar, hangi belediyelerin yayımladığı ilanlara başvuru süreci devam ediyor ve ilan metinlerinde yer alan özel koşullar neler? Tüm bu soruların yanıtını Kamuilanlari.com olarak sizlerle paylaşıyoruz. 

BELEDİYE MEMURU ALIM İLANLARI

DPB ve Resmi Gazete aracılığıyla adaylara duyurulan belediye personeli alım ilanlarını yayımlayan belediyelerin listesi şöyle;

 Kaçkar İtfaiye Mezbahane ve Katı Atık Birliği, Bozyazı Belediye Başkanlığı, Uludere Belediye Başkanlığı, Sivas Belediye Başkanlığı, Rize Belediyesi, Nusaybin Belediye Başkanlığı ve Mardin Derik Belediyesi.

BELEDİYE MEMURU ALIM İLANLARINA BAŞVURU KOŞULLARI

Belediyeler tarafından yayımlanan memur alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların öncelikle Devlet Memurları Kanunu'nda yer alan genel şartları ve belediyelerin alım yapacaklarını açıkladıkları kadrolara göre belirledikleri özel şartları sağlamaları gerekiyor. 

Bu genel ve özel şartları sizlere aşağıda genel başlıkları ile aktarıyoruz.

Türk vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.

Alım yapılacak kadroya göre belirnen eğitim şartını sağlamak, İlgili KPSS türünden asgari puan şartını almış olmak. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak. 

Sosyal Medyada KpssRehber