Bekçilik Sınav Sonuçları Açıklandı 10 Bin Bekçi Alımı Bekleniyor!

Bekçilik Sınav Sonuçları Açıklandı 10 Bin Bekçi Alımı Bekleniyor!

Birinci Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği sınav sonuçları Polis Akademisi Başkanlığı tarafından açıklandı.

   5318 03.12.2018

Bekçi alımı için gerçekleştirilen sınavın sonuçları Polis Akademisi Başkanlığı tarafından açıklandı.

Adaylar pasonuc.pa.edu.tr adresinden başvuru sonuçlarını görüntüleyebilirler. Sorgulama yapabilmek için E Devlet’e yönlendirme yapılmaktadır. Adaylar TC kimlik numaralarını ve şifrelerini girerek sonuçlarını görebilirler.

Sınav sonucu başarılı olan adaylar 3 Aralık 2018 tarihinde il Emniyet Müdürlüklerine giderek gerekli belgeleri teslim edeceklerdir. Zamanında belgelerini teslim etmeyen adaylar hak kaybı yaşayacak. Yedek olarak belirlenenler ise Polis Akademisi tarafından yapılacak planlamayı bekleyeceklerdir. Yapılacak sağlık kontrolleri neticesinde elenen adayların yerine yedek adaylar çağrılacaktır. Dolayısıyla yedek adayların internet sitesini takipte kalmaları gerekmektedir. 

Asıl adaylar için de herhangi bir tebligat yapılmayacaktır. E-Devlet üzerinden açıklanan sonuçlar tebliğ yerine geçecektir. Hak kaybı yaşamamak adına herkes sonuçlarını kontrol etmelidir. Asıl olarak kazanan adayların güvenlik soruşturmaları da sağlık kontrolleri ile birlikte devam edecek. Herhangi bir sorun tespit edilmesi halinde aday atanamayacaktır. Olumlu olması halinde ise sağlık kontrollerinden de herhangi bir sorun çıkmaması durumunda atamalar gerçekleştirilecektir. 

10 Bin Bekçi Alımı Memur adaylarının beklediği 10 bin bekçi alım ilanının ne zaman yayınlanacağı merak konusu. Bir önceki dönemin işlemlerinin sona ermesiyle beraber yeni ilanın yayınlanması bekleniyor. 10 bin bekçi alım ilanı yayınlandığı anda sitemizden duyurulacaktır.

PAEM Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Bekçilik sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar 4. Dönem PAEM sonuçlarını beklemeye başladılar. Komiser yardımcısı yetiştirmek amacıyla kurulan PAEM 3 dönemdir Emniyet Teşkilatına komiser yardımcısı yetiştiriyor. Ancak sonuçların ne zaman açıklanacağına dair herhangi bir açıklama yapılmadı.

Sosyal Medyada KpssRehber