Bekçi Alım İlanı Yaş Şartının Değiştirilmesi İçin Mi Yayınlanmıyor?

Bekçi alımı başvuru kılavuzunun yayınlanacağını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamıştı. Bekçi alımı başvuru kılavuzu yayınlanmaması üzere adaylar merakla Polis Akademisi Başkanlığı neyi bekliyor olarak soruyor.

   1404 16.03.2019
Bekçi alımı başvuru kılavuzu yayınlanması için Polis Akademisi Başkanlığı neyi bekliyor diye merakla bekliyor. İçişleri Bakanı Soylu tarih vermiş ve adaylar umutla alım kılavuzunu beklemeye koyulmuştur.

Bakan Soylu açıklama yapmasının ardından bazı şartları açıklayan Polis Akademisi kılavuzu yayınlamadı. Aradan geçen zaman zarfında bekçi alımı şehirlere kontenjan kadro dağılımı duyuruldu. Duyurunun ardından adaylar bir kez daha umutla alım başvuru kılavuzunu beklediler.

Köylere bekçi alımı yapılacak açıklaması yapan Soylu adayların bekleyişlerinin boşa olmadığı yönünde umutlandırılmıştır.

Bakan Soylu Mart ayı içerisinde yapılacak açıklamasını bir çok kez yapmıştır. Bu süreç zarfında kılavuzun yayınlanarak alımın gerçekleşeceği yönünde olumlu adımlar ve hamleler yapılmaktadır.

8 BİN 187 ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİSİ ALINACAK

81 il valiliği için istihdam edileceği ve alınacak bekçilerin eğitim seviyesinin en az lise ve dengi okul mezunu olacağı bildirildi. Ayrıca 8 bin olarak açıklanan bekçi sayısı 8 bin 187olarak açıklandı.

Polis Akademisi tarafından gelen bilgiler arasında alıma ilişkin esaslar, il kontenjanları ve başvuru şartları önümüzdeki günlerde açıklanacaktır bilgisi verildi.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

ADAYLAR 35 OLMASINI İSTİYORLAR

Bekçi alımı için adayların talebi yaş şartının 35 olarak değiştirilmesi. Bu konuda yapılan paylaşımlarda ayrıca adayların bir bölümü emeklilik yaşının çok yüksek olduğunu hatırlataraj alımların yaş şartı olmadan yapılmasını istiyorlar. 

Kaynak: Bekçi Alımı Başvuru Kılavuzu Yayınlanması İçin Polis Akademisi Başkanlığı Neyi Bekliyor

Sosyal Medyada KpssRehber